
Måndagar - torsdagar kl. 17 och 18 (11 juli - 11 augusti)
Guidad tur: Terry O'Neill | Stars
Utforska en av de största fotografiska skatterna från kändishistorien på en guidad visning genom Terry O'Neills stora utställning Stars!
Hur blev Terry O’Neill en av världens mest anlitade kändisfotografer? Hur var hans relation till dessa stjärnor och vem gjorde vems karriär – fotografen eller de som poserade? Varje verk i denna utställning har sin egen historia – gå med på en guidad visning för att få en gnistrande extra dimension till ditt besök.
Stars av Terry O'Neill
Rocklegender, Hollywoodstjärnor, kungligheter och idrottshjältar. Nämn en global kändis från andra hälften av 1900-talet och den personen har förmodligen poserat för Terry O’Neills kamera. Den 18 juni öppnar Fotografiska sina dörrar för Stars – den största utställningen med Terry O’Neill någonsin, med ikoniska porträtt av Brigitte Bardot, Mick Jagger, Audrey Hepburn, Frank Sinatra, David Bowie, The Beatles, Kate Moss och många fler.
Detaljer
Språk: Engelska.
Längd: ca 40 minuter
Pris: 85 kr/person. Entré betalas separat.
Gratis för medlemmar!
Måndag – Torsdag (11 juli – 11 augusti)
Kl 17 och 18.
Fler event
Se alla
Jul 11 - Aug 11
Kl. 17 och 18
Guidad tur: Terry O'Neill | Stars
Måndagar - torsdagar kl. 17 och 18 (11 juli - 11 augusti)
Learn More and Book
Aug 10 - Aug 24
kl. 20
Nápoles Sessions
Fotografiskas Veranda, sommarkvällar och artisten Nápoles live på scenen
Learn More and Book
Jul 1 - Aug 26
Kl. 17:00-21
DJs på Verandan - varje fredag
Invig helgen med härlig stämning på Verandan
Learn More and Book
Jul 2 - Aug 27
Kl. 12-20
DJs på Verandan - varje lördag
Invig helgen med härlig stämning på Verandan
Learn More and Book