MEMBERS ONLY SNEAK PEEK:

Hassan Hajjaj

"Vogue, araabia erinumber“ (ENG)

Meie Sõbrakaardi omanikele avaneb unikaalne võimalus näha näitust esimesena enne avamist 13.jaanuaril kell 18:00 koos kunstniku stuudio manager Jenny Fermontiga.

Näitusest

Fotografiska ja Pariisi Maison Européenne de la Photographie koostöös loodud näitusel eksponeeritakse ainulaadseid fotoseeriaid, millel on tihtipeale ka silmapaistvad raamid, mis on valmistatud leidmaterjalidest nagu jalgrattakummid või araabiapäraste logodega plekkpurgid. Hassan Hajjaji värvirohkes, hoogsas ja dünaamilises loomingus tuleb väga hästi esile nii tema Maroko päritolu kui ka tänapäevase Londoni mõjutused. Olgu tegu fotode, installatsiooni, popiliku moe, sisekujunduse või Marokost pärit taaskasutatud argiesemetest valmistatud mööbliga, igal juhul on Hajjaji kunsti läbivaks jooneks teatav hiphopile ja reggaele omane rütmilisus.

Hassan Hajjaj

Hajjaj sündis 1961. aastal Marokos Larache’is, kuid 1970. aastatel kolib ta Londonisse. Sestpeale on ta elanud ja töötanud nii Marokos kui Suurbritannias. Hajjaji on tugevalt mõjutanud Londoni klubikultuur, hiphop ja reggae, aga ta tema Põhja-Aafrika päritolu. Ta on iseõppinud ja väga mitmekülgne kunstnik, kelle teoste hulka kuuluvad nii portreed, installatsioonid, performance kui ka sisekujundus.

Hassan Hajjaj teoseid võib leida mitmetest kollektsioonidest nagu Brooklyni muuseum New Yorgis, Newarki muuseum New Jerseys Los Angelese kaasaegse kunsti muuseum, Guggenheimi muuseum Abu Dhabis, Maxxi muuseum Roomas, Victoria ja Alberti muuseum Londonis, Farjami kollektsioon Dubais, Islami kultuuride instituut Pariisis, Kamel Lazaari fond Tuneesias jpt.

Osalemine

Üritus toimub inglise keeles. Osalemine Fotografiska Sõbrakaardi omanikele tasuta! Üritusel osalemise kutse saabub e-mailile.

Sõbrakaardist

Kui sooviksid ka osa saada Sõbrakaardi omanikele mõeldud üritusest hakka Fotografiska sõbraks!