Haridusprogramm

Põnevad ja harivad fotokunsti koolitunnid

Kutsume õpetajaid oma klassidega sügishooajal Fotografiskasse külla! Näitusetuure pakume nii näitustel eraldi kui ka ühe tuurina kõigil näitustel. Näitustega käivad kaasas harivad ja põnevad töölehed toredate tähelepanu- ja märkamise harjutustega, et näitusel nähtu inspireeriks. Samuti aitavad need koos näitustega lastel paremini mõista erinevaid kultuure ning võimaldavad uurida kunsti sügavamat poolt – leida tähendusi ja viiteid piltide taga ja näha kunsti seoseid meie kultuuri ja igapäevaeluga.
Enamjaolt on Fotografiska näitused tugeva sotsiaalse sõnumiga, mis muudab lapsi vastutustundlikeks ja teadlikeks inimesteks, kes on vabad stereotüüpidest, eelarvamustest ning kelle süda on avatud arvamuste paljususele ja laiemale maailmavaatele.

Lasteaia- ja noorema kooliastme õpilased

Lasteaia- ja noorema kooliastme õpilased on oodatud osalema märkamise mängul Omar Victor Diopi näitusel, kus lapsed saavad näitusele kaasa võtta tähelepanu kaardi, millele on peidetud fotodel leiduvad sümbolid ja detailid. Senegalist pärit tunnustatud fotokunstnik Diopi loomingu peamiseks teemaks on Aafrika kultuuri ümbermõtestamine ning mustanahaliste õiguste eest seismine. Kunstnik ühendab fotograafiat teiste kunstiliikidega ning tema tähelepanuväärne looming hõlmab kunsti-, moe-, disaini- ja portreefotograafiat.

Info

Tuuri kestus: 1h
Töölehed on kättesaadavad muuseumipoe kassast.

Broneeri tuur Küsi lisainfot
© Omar Victor Diop

Põhikooli ja vanema kooliastme õpilased

Põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele oleme loonud haridusprogrammi kolmel näitusel. Omar Victor Diopi Aafrika kultuuri ümbermõtestaval näitus on huvitav ja piire avardav sisenemine Aafrika kultuuri.

Alates 29. septembrist kutsume õpilasi tähenduslikke viiteid otsima Eesti ikoonilise fotograafi Toomas Volkmanni näitusel, kelle puhtas ja väljapeetud esteetikas on peidus alati mõni varjatud detail või sümbol. Näituse olulisus peitub tundliku silmaga ajastu kaardistamises Eestis 1990-ndatest 2010-ndateni. Tema töödes ei jää puudu ka tähenduslikest viidetest religioonile, popkultuurile ja kunstiajaloole.

Alates 13. oktoobrist ootame me õpilasi tutvuma ühe mõjukaima kaasaja fotograafi Roger Balleni salapärase maailmaga, mis viib meid inimese alateadvuse keerdkäikudesse ning loob võimalused meie endi sisemise mina ja tunnetega kohtumiseks. Kunstniku omapärane stiil nimega “Ballenesque” seob ainulaadsel viisil joonistamise, maalimise ja kollaaži erinevate skulpturaalsete tehnikate kasutamisega.

Info

Tuuri kestus: 1h
Töölehed on kättesaadavad muuseumipoe kassast.

Broneeri tuur Küsi lisainfot
© Toomas Volkmann