Virtuaalgaleriis külastatav

Fotografiska For Life erinäitus

Valgevene tulevik naiste väega

Fotografiska For Life on oluline osa meie olemusest. Ühiskonna jaoks oluliste, tihtipeale ebamugavate, aga samas vajalike teemade tõstatamine ja kohene reageerimine on suures osas meie eksisteerimise põhjuseks.

Fotografiska For Life erinäitus “Valgevene tulevik naiste väega” on valminud koostöös Valgevene fotograafe ja visuaalseid kunstnikke koondava platvormiga SHKLO ning on osa ülemaailmsetest Valgevene sündmustele tähelepanu juhtivatest aktsioonidest Baltikumis, Põhjamaades, Kesk- ja Lõuna-Euroopas, Ameerika Ühendriikides ja teistes riikides üle maailma.

© Darya Burakina

Millest näitus räägib?

Näitus “Valgevene tulevik naiste väega” on dokumentaalne sissevaade valgevenelannade rahumeelsetesse protestidesse ebaõigluse vastu. Nelja kohaliku naisfotograafi Darya Burakina, Iryna Arakhouskaya, Nadia Buzhan’i ja Volha Shukaila jäädvustused meeleavaldustest toovad vaatajateni ausad, valusad, ebamugavad, aga ka erakordselt inimlikud lood Valgevene naistest, kes vaatamata kohalike võimude jõupingutustele ja vägivallaohule ei ole loobunud unistamast paremast riigist.

2020.aasta detsembris pälvis Valgevene demokraatlik opositsioon Sahharovi mõttevabaduse auhinna, millega Euroopa Parlament tunnustab inimesi ja organisatsioone, kes võitlevad inimõiguste eest. See on Euroopa Liidu kõrgeim tunnustus inimõiguste kaitsjatele.

Mitmekeelne piletita näitus on avatud Tallinna Lennujaamas ja virtuaalgaleriis. Näitus on pühendatud kõikidele inimestele, kes vaatamata vägivallaohule tahavad ja julgevad oma arvamust avaldada, niisamuti ka fotoajakirjanikele, kes jätkavad ühiskondlikult oluliste lugude avalikustamist, riskides seeläbi oma elu ja tervisega.

Fotode taustal olevaid lugusid on võimalik nautida neljas keeles: Est / Eng / Bel / Rus

Külasta virtuaalgaleriid!