19 mai, 2023 – 6 september, 2023

FOKU esitleb: Valik Eesti kaasaegset fotokunsti

Eesti Fotokunstnike Ühendus (FOKU) toob Fotografiska Tallinna kahele korrusele 11 aktiivse kohaliku fotokunstniku loomingu. Väljapanek leiab aset FOKU uue veebimüügi platvormi esitlemise raames. Huvi korral on teoseid võimalik osta kontakteerudes FOKU esindajaga.
Fotografiska esimese korruse kohviku alal esindatud teoste puhul on kunstnike pilgud suunatud pigem neid ümbritseva keskkonna poole ning fotodel leidub nii loodusmotiive, vaikelusid kui ka linnavaated. Kuuenda korruse restorani ees väljatoodud teoste ühiseks jooneks on tegelemine indiviidiga – fotodel kujutatud meeleolud on eneseotsingulised, pisut salapärased ja iseendasse süübivad.

FOKU on toetusplatvorm ja esindushääl peamiselt kaamerapõhise kunstiga tegelevatele professionaalsetele kunstnikele. Meie eesmärgiks on tutvustada ja arendada kaasaegset kunsti, suurendada huvi visuaalkultuuri vastu ning kasvatada Eesti kunstnike tuntust nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel kultuuriväljal. FOKU kõige mahukamaks tegevuseks on rahvusvahelise kaasaegse kunsti biennaali Tallinna Fotokuu eestvedamine, mis toimub 2023. aasta sügisel seitsmendat korda. Koostöös Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega (EKKAK) korraldab FOKU üle aasta ka Eesti ainsat kunstimessi Foto Tallinn. Järgmine mess on tulekul 2024. aasta sügisel.

© Cloe Jancis, Mutant