17 juuni, 2022 – 9 oktoober, 2022

Frank Ockenfels 3

Endasse vaadates

Ockenfels otsib pidevalt seda, mis kaldub kõrvale normist, oodatust või ilmselgest. Ta läheneb oma subjektidele mängulisuse ja spontaansusega ning kasutab seda, mis on olemas parasjagu selles hetkes – selleks võib olla valguskiir, liikumine või hoopis välklambi mänguline kasutamine.

Näitusest

Kasutades mitmeid erinevaid meediumeid nagu fotograafia, maalimine ja kollaaž – ning katsetades valguse, optika ja erinevate kaameratüüpidega, püüab Ockenfels alati nihutada piire fotograafia ja kunstiteoste ümber. Tema kohati jõhker viis oma fotode moonutamiseks – kus ta töötleb neid näiteks kääride, tindi ja söega – muudab tema maailmakuulsate näitlejate ja muusikute portreed Ockenfelsi enda sisemaailma peegelduseks. Tulemuseks on intiimsed ja sageli provokatiivsed pildid, mis võivad alguses olla isegi ehmatavad, kuid mis kannavad endas sisemist ilu.

Rohkem kui kolme aastakümne jooksul on ta oma kaameraga jäädvustanud maailmakuulsaid näitlejaid, muusikuid ja Hollywoodi tegelasi. Tema kaamera ees on olnud näiteks Nirvana, David Bowie, David Lynch, Angelina Jolie, George Clooney, Natalie Portman, Willie Nelson, No Doubt, The Yeah Yeah Yeahs, The Strokes ja paljud teised tuntud nimed.

© Frank Ockenfels 3, Its just a Rabbit #2

I was always a big fan of Francis Bacon’s paintings, and much more of Robert Frank’s later work, his collage and how he’d do things with Polaroids. I love photography, and I love where it takes you, but there’s got to be something else here. So, I started researching and looking around. I started going out and seeing more of painting exhibitions, because I felt photography was just becoming a little bit stale and no one knew where to go.

© Frank Ockenfels 3, GEORGE CLOONEY, 2005

The Photographic Journal

Frank Ockenfels 3
Loe lisa

Mr Feelgood

Inside the mind of Frank Ockenfels 3
Loe lisa

Capture

Frank Ockenfels 3
Loe lisa