17 juuni, 2022 – 20 november, 2022

Frank Ockenfels 3

Endasse vaadates

Ockenfels otsib pidevalt seda, mis kaldub kõrvale normist, oodatust või ilmselgest. Ta läheneb oma subjektidele mängulisuse ja spontaansusega ning kasutab seda, mis on olemas parasjagu selles hetkes – selleks võib olla valguskiir, liikumine või hoopis välklambi mänguline kasutamine.

Näitusest

Kasutades mitmeid erinevaid meediumeid nagu fotograafia, maalimine ja kollaaž – ning katsetades valguse, optika ja erinevate kaameratüüpidega, püüab Ockenfels alati nihutada piire fotograafia ja kunstiteoste ümber. Tema kohati jõhker viis oma fotode moonutamiseks – kus ta töötleb neid näiteks kääride, tindi ja söega – muudab tema maailmakuulsate näitlejate ja muusikute portreed Ockenfelsi enda sisemaailma peegelduseks. Tulemuseks on intiimsed ja sageli provokatiivsed pildid, mis võivad alguses olla isegi ehmatavad, kuid mis kannavad endas sisemist ilu.

Rohkem kui kolme aastakümne jooksul on ta oma kaameraga jäädvustanud maailmakuulsaid näitlejaid, muusikuid ja Hollywoodi tegelasi. Tema kaamera ees on olnud näiteks Nirvana, David Bowie, David Lynch, Angelina Jolie, George Clooney, Natalie Portman, Willie Nelson, No Doubt, The Yeah Yeah Yeahs, The Strokes ja paljud teised tuntud nimed.

© Frank Ockenfels 3, Its just a Rabbit #2

Ma olin alati Francis Baconi maalide suur fänn ja ka Robert Franki hilisemate tööde, tema kollaažide ja selle, kuidas ta kasutas polaroidide. Ma armastan fotograafiat ja mulle meeldib, kuhu see sind viib, kuid siin peab olema ka midagi muud. Niisiis ma hakkasin uurima ja ringi vaatama. Hakkasin käima vaatamas rohkem maalinäitusi, sest mulle tundus, et fotograafia oli lihtsalt natuke ummikusse vajunud ja keegi ei teadnud, kuhu minna.

© Frank Ockenfels 3, GEORGE CLOONEY, 2005

The Photographic Journal

Frank Ockenfels 3
Loe lisa

Mr Feelgood

Inside the mind of Frank Ockenfels 3
Loe lisa

Capture

Frank Ockenfels 3
Loe lisa