03 mai — 19 september, 2021

Helene Schmitz

Mõeldes nagu mägi

Helene Schmitzi näitus “Mõeldes nagu mägi” toob erakordsete suuremõõtmeliste fotode kaudu vaatajate ette looduse appihüüde ja kritiseerib karmilt loodust ekspluateerivat inimtegevust.

Helene Schmitzi fotolooming keskendub inimese ja looduse keerukale suhtele. Ta uurib oma projektides sageli inimese ja looduse vahelist võimuvahekorda ning mis juhtub siis kui see viltu hakkab kiskuma. Ta töötab suure formaadi ja analoogkaameraga. Ta läheneb loodusele poeetiliselt ning jagab vaatajaga oma mõtisklusi muutuva maailma kohta. Tema teostes leidub nii huumorit kui poeesiat ja sageli läheneb ta ka keelele mänguliselt, näidates publikule, kuivõrd jõhkralt inimene loodusega käitub. Kunstniku teosed liigutavad vaatajat nii oma ilu kui halvaendelisusega

© Helene Schmitz, The Copper Mine

“Mind on pikka aega huvitanud, mis saab siis kui loodusjõud kohtuvad inimese sooviga korraldada ja ekspluateerida. Inimese iha kontrollimatut defineerida, hallata ja vallutada on äärmiselt tugev, aga kuhu see lõpuks välja viib?”

– Helene Schmitz

Helene mõjutused

Noorpõlves käis ta palju looduses, nii omal jalal kui hobusega. Tal tekkis metsa ja loomadega tugev side, mis võimaldas tal enneolematut ilu kogeda. Just tänu nendele kogemustele pühendas ta end looduse ja taimede uurimisele. Schmitz on koostöös ajaloolaste, filosoofide, teadlaste ja kirjanikega avaldanud raamatuid ja osalenud mitmetes projektides.

Meedia

Sirp

Saapajäljed Põhjala palgel
Loe artiklit

Edasi.org

Näitusearvustus. Ilus ja hirmus pilk Põhjamaade maastikele. “Mõeldes nagu mägi”
Loe artiklit