04 veebruar, 2022 – 15 mai, 2022

Kaupo Kikkas

Sisekosmos

Eesti armastatud fotokunstniku Kaupo Kikkase “Sisekosmose” läbivaks teemaks on suhe inimese ja keskkonna vahel, elu maagilisus ja inimelu sürrealistlik üksindus. Selline üksindus, mis ei ole positiivne ega negatiivne, aga jätab ruumi tunnetele ja mõtetele, mis muidu üles ei kerkiks.

Kikkase fotod jutustavad visuaalseid lugusid loodusest ja inimesest ning nende vahelisest suhtest, mida me enda igapäevaeludesse süübides tihti unustama kipume. Me oleme osa loodusest ja loodus saab ka ilma meieta, kuid meie ilma looduseta ei saa. Tugeva kõrvalliinina jookseb näitusel mure inimese ja tema keskkonna pärast, kuid kindlasti ei peegelda see mure lootusetust. Ideaalselt ajastatud nupuvajutusega loodud mõjusad mustvalged fotod puudutavad kahtlemata kõiki, kellele vähegi inimeseks olemise üle meeldib mõtiskleda.

“Keskkond on vaieldamatult Sisekosmose tegelane, kes haagib unenäolisuse ja realismi ja paigutab need inimesed just sellesse geograafilisse punkti, mis oma loodusega on suuresti ka defineerinud, kes mina autorina olen. Rõhutamaks keskkonna olulisust sai omaette liiniks ilma inimesteta maastikud, mida ma nimetan mõtteliselt pööripäevadeks.”

– Kaupo Kikkas

©Kaupo Kikkas – Aednik