08 oktoober, 2021 — 9 jaanuar, 2022

Maisie Cousins

Rämps, dipikaste, muru, pojeng, tagumik

Näitusel „Rämps, dipikaste, muru, pojeng, tagumik” saavad Fotografiska külalised näha kolme projekti, millele Maisie Cousins on pühendanud viimased viis aastat. Maisie Cousinsi hüperrealistlikud kompositsioonid kujutavad igapäevaseid objekte kodusest keskkonnast, mis on muudetud hallutsinatoorseteks kujutisteks ‒ eredateks, julgeteks ja võrgutavateks.

Makrofotograafia, erksad värvid ja emotsioonid

Lähivaated ehk kunstniku ja pildistatava vaheline lähedus on Cousinsi teostes äärmiselt oluline. Kunstnik näib ise alati aktiivselt osalevat – see on hüpervärviline igapäevaelu, mida ei ole kuigivõrd töödeldud. Vaataja tunneb siin end tihtipeale kõrvalseisjana, vuajeristina, kes on peole hiljaks jäänud ja kõige lõbusama osa maha maganud. Suures formaadis eksponeeritud fotodesse on meil siiski võimalik teatud määral sisse minna ning näha kaleidoskoopilist, dekadentlikku, läikivat ja lagunevat maailma, mille Cousins on loonud.

Cousinsi makrofotograafia näitab elu selle kõige ehedamas vormis, alates purustatud puuviljadest, suurendatud kehaosadest, kaunitest taimedest, plastbeebidega kaunistatud pastaroa ülejääkidest kuni tarretiselöga ja mardikateni. Vaatajatena oleme pandud valiku ette ‒ tunda neist detailidest naudingut või tülgastust.

Kunstnikust

Maisie Cousins sündis Londonis aastal 1992. Ta on õppinud Fine Art fotograafiat Brightoni Ülikoolis. Noore andeka kunstniku töid on eksponeeritud mitmel rahvusvaheliselt näitusel ja muuseumites nagu Vogue Photo Festival in Milan (2016), Musée National d’Histoire et d’Art Luxembourg (2019), the Foundation for the Exhibition of Photography in Hong Kong (2019), the Look Photo Biennal (2019).