21 aprill, 2023 – 29 oktoober, 2023

Miles Aldridge

Neitsi Maarja. Supermarketid. Popkorn. Fotod aastatest 1999 - 2020

Miles Aldridge’i loomingu läbiv teema on valelubadus luksusest. Tema fotod kujutavad psühhedeelseid interjööre, mis on sisustatud justkui lõksus hoidvate eelmise sajandi keskpaiga Ameerika eeslinnadest pärinevate mugavusesemetega: läikivad köögiseadmed, kommivärvilised telefonid ja hoolitsetud lemmikloomad – kõik eesmärgiga väljendada omaniku edukust. Tema fotod kodustest keskkondadest on tihti alla joonitud kibestunud magususega, mis on Aldridge’i isiklik peegeldus lapsepõlvemälestustest oma emast pärast purustavat abielulahutust.


Aldridge’i loomingus põimuvad ajaloolised motiivid kaasaegsetega ning ta viitab peenelt kunstiajaloolistele kaanonitele. Ainult harva lubab ta reaalsel maailmal sekkuda kujuteldavasse maailma – tema objektiivi kaudu mõjub isegi reaalsus kunstlikuna.


Näitus on Briti kunstniku ja fotograafi suur retrospektiiv, mis hõlmab rohkem kui 50 filmile pildistatud tööd ja portreteerib kuulsusi nagu Sophie Turner, Viola Davis, Michael Fassbender ja Donatella Versace.

Kõik on muutunud teatud mõttes identseks. Minu töö pärineb minu kujutlusvõimest ja ma usun, et minu maailmapilt on palju "reaalsem" kui välismaailm. See on minu reaalsus.

– Miles Aldridge

© Miles Aldridge - Donatella Versace, 2007