22 aprill, 2022 – 14 august, 2022

Pixy Liao

Su pilk kuulub mulle

Hiina naise stereotüüpne roll olla naine ja ema, kes ennastohverdavalt teiste eest hoolitseb, ei ole kunagi olnud Liao ideaal. Kunstniku eesmärk on olla iseseisev naine, keda ei defineeri klassikalised normid vaid hoopis miski muu – miski tundmatu. Liao projekt sai alguse tema sõprade reaktsioonist, kes pidasid kunstniku 5 aastat nooremat kallimat, Morot, Liao jaoks liiga nooreks. Morost sai naise muusa ning kunstniku fotod hakkasid portreteerima mehe ja naise vahelist ebatavalist dünaamikat. 

Pixy Liao seab kahtluse alla traditsioonilise mehe ja naise suhte stereotüübi ja seetõttu ei jäta see näitus kedagi neutraalseks, tuues esile emotsioone olenevalt vaatajast endast, olgu selleks segadus, rõõm, lõbu, vastikus, üllatus või kuuluvustunne. Liao looming ei murra pelgalt soorolle, vaid paneb mõtlema ka muudele tavadele, mida traditsiooniliselt romantilistes suhetes normaalsuseks peame.

Moro pani mind mõistma, et heteroseksuaalsed suhted ei pea olema standardsed. Selle eksperimendi eesmärk on olnud kiskuda ennast lahti klassikalisest suhtemudelist, et saavutada täiesti uudne tasakaal.

- Pixy Liao

© Pixy Liao, After Psyche Revived by Cupid's Kiss (2019)

Meedia

Aperture

Pixy Liao Straddles the Male and Female Gaze
Loe lisa

Dazed

Pixy Liao’s provocative photos subvert the artist-muse dynamic
Loe lisa

Metal

Pixy Liao - Experimental relationship
Loe lisa