Restoran

Lehest juureni, ninast sabani.

Fotografiska restoran töötab 0-kulu põhimõttel. Kasutame toiduvalmistamisel leidlikke viise, ei raiska toorainet ega tekita jäätmeid. Kõik, mis õiest juureni või ninast sabani, leiab kasutust – nii köögis kui ka baaris. Sellest vähesest, mis alles jääb, saab aga üleöö kompost, mis jõuab ringiga tagasi põldudele ja peenardele.

Teretulemast

Oma visiooniga – inspireerida maailma teadlikumalt tunnetama – pöörame tähelepanu sellele, mida me sööme ja joome ning proovime suunata inimesi jätkusuutlikumate harjumuste poole. Meieni jõudev värske kohalik tooraine leiab maksimaalsel määral rakendust, seda nii köögis mõnd rooga valmistades kui ka baarileti taga kokteili kokku segades. Need minimaalsed toidujäägid, mis restoranis tekivad, pannakse aga kompostrisse, kus 24 tunni jooksul tekib nendest kompost. See omakorda antakse talunikele, kes restorani toorainega varustavad või teistele söögikohtadele, kes näiteks maitsetaimi kohapeal kasvatavad.

Meie pingutusi on tunnustatud Michelin-i rohelise tärniga (gastronoomia ja jätkusuutlikuse eest) ning Eesti restoranide teejuhise White Guide 2022 meistriklassi 2.kohaga.

Meie toidu hing on jätkusuutliku restorani eestkõneleja, mitmekülgse karjääriga (Pädaste, Fäviken Magasinet, Fulgurance), kaasaegse Eesti maitse kujundaja, Peeter Pihel. Hooajalise ja omanäolise veinikaardi eest hoolitseb Kristjan Kiho.

Lahtiolekuajad

Köök lõpetab toiduvalmistamise pool tundi enne sulgemist. Õhtut saad pikendada katusebaaris.

Restoran
Teisipäev – laupäev
12:00 — 23:00

Katusebaar
Teisipäev – Kolmapäev
12:00 — 23:00

Neljapäev – Laupäev
12:00-01:00

Reserveeri laud

Michelin

Green Star

Michelin Green Star on iga-aastane auhind, millega tõstetakse esile jätkusuutlike tavade poolest esirinnas olevaid restorane. Nad vastutavad nii oma eetiliste kui ka keskkonnastandardite eest ning teevad koostööd jätkusuutlike tootjate ja tarnijatega, et vältida jäätmeid ning vähendada või isegi kõrvaldada plast ja muud mitte-taaskasutatavad materjalid oma tarneahelast.

“Need restoranid pakuvad söögielamusi, mis ühendavad kulinaarset tipptaset ja silmapaistvaid keskkonnasõbralikke kohustusi ning on inspiratsiooniallikaks nii innukatele toidunautlejatele kui ka kogu hotellindusele.”

Kogu meie filosoofia ja olemus on põimitud jätkusuutlikusega ja proovime inimesi suunata sellele reageerima. Köögis või baaris kasutame kogu tooraine õitest juurteni ja ninast sabani. Kõik mis jääb üle, leiab tee komposterisse ja tagasi põldudele. Kasvatame maitsetaimi, säilitame hooajalisi saadusi ja hoiame mesilasi oma katuseaias, et hea toidu nauding oleks kestlik ja võimalikult väikese jalajäljega.

– Executive Chef Peeter Pihel

White Guide 2022 meistriklass II koht

White Guide 2022 soovitab isikupäraseid söögikohti üle kogu Eesti – Hiiumaast Narvani – ja käib pidevalt ajaga kaasas. Siit leiate ka päris hiljaaegu avatud restorani kohe, kui on selgunud, et see on soovitamist väärt.

 

“Fotografiska paelub sellega, et jätkusuutlikkus ei ole siin mitte moevool vaid on elustiil. Taaskasutus ei ole vanade esemete kasutamine nii kaua kui võimalik. Vaid on vanadele (tihti purunenud) esemetele uue välimuse, uue kasutuse ja elu andmine.”

 

Star Wine List

Star Wine List on üks euroopa ja maailma tunnustatumaid veini väärtustavate kohtade listinguid. Fotografiska Tallinn restoran on samuti listis mainitud.

Külasta Star Wine List lehekülge

Loe lisaks

Michelin Guide

Michelini roheline täht: gastronoomia ja jätkusuutlikkus
Loe lisa

Flavours of Estonia

White Guide 2022 meistriklass
Loe lisa

Anders&Kaitlin

Kõige ulatuslikum restorani blogi Skandinaavias
Loe Lisa