Fotografiska Tallinn
Fotokunstikeskus

Avatud

10:00 - 18:00
10:00 - 18:00
10:00 - 18:00
Täna suletud
10:00 - 18:00

Sündmuste arhiiv

Bump N Grind

6. märts kell 23:00

Viimane Bump N Grind / DJ Quest birthday bash!

Puldis 90/00ndate rnb & hip-hopi spets settidega:

DJ TASTE (FIN)
Heidy Purga
DJ Trigga (EST)
Sander Mölder
Anton Must
+ residendid: DJ Quest & MVP

Pilet eelmüügist Fientast 2000ndate hinnaga / Uksel €10
Komplekt-pilet pidu+näitused (pilet võimalik osta kuni 00:00, näitusesaalid avatud kuni 01:00) €15

/ Moodsal ajal moodsad lahendused. Pidutseme keskkonnasõbralikult ja sularahavabalt! Make the change.

/ Modern times call for modern solutions. We party in an environmentally friendly manner and cash-free! Make the change.

DJ Krush

10. märts kell 20:00

Tokyost pärit Krush (pärisnimega Hideaki Ishi) on tuntud oma atmosfäärilise instrumentaalse loomingu poolest, milles ta kaasab helimustreid loodusest ning kasutab rohkesti jazzi ja souli sämpleid, olles samas pidevalt ka uue kõla otsinguil.

Krush hakkas soolokarjääriga tegelema 90ndate alguses ning köitis peagi inimeste tähelepanu sellega, et oli esimene DJ, kes hakkas plaadimängijaid live-instrumendina kasutama. Oma eksperimentaalsete rütmide ja instrumentaalhelide abil muutis Krush hip-hopi nägu ajal, mil seda domineeris Ameerika räpiskeene. Samas ei taha artist oma muusikat liigitada ühegi kindla žanri hulka, sest tunneb, et see seaks tema kuulajatele ja talendile liigselt piiranguid.

AJAKAVA / SCHEDULE:
19:00 uksed / doors
20:00 DJ Bandit (est)
21:00 DJ KRUSH
22:45 ürituse orienteeruv lõpp / curfew

Giidiga fototuur | Fotografiska Cinema: "The Salt of the Earth" (2014)

1. märts 16:00 - 19:00

Fotografiska Cinema linastab Sebastião Salgadost autobiograafilise dokumentaalfilmi "The Salt of the Earth" (2014).
Film on olnud nomineeritud Oscarile ja saanud 2014. aastal Cannes’i filmifestivalil žürii eriauhinna. Dokumentaali režissöör on legendaarne ja oluliseimate filmiauhindade laureaat Wim Wenders.

Filmile eelneb giidiga tuur värskelt avatud Salgado näitusele "Kuld"., mis demonstreerib ikoonilisi fotosid, mille kunstnik tegi Brasiilias, Serra Pelada kullakaevanduses aastal 1986. See kuulus seeria haarab meid oma unikaalse piibelliku olemuse ja võimsa ning universaalse narratiiviga inimseisundist.

Terviklik fotoseeria, mida me näitusel näeme, pole mitte ainult inimesed nende südantlõhestavas ja kangelaslikus võitluses oma elu paremaks muutmisel, aga ka Sebastião Salgado pingutused nende inimeste olukorra parandamiseks.

Giidiga tuur 16:00
Kino 17:00

Fototuur Ivar Heinmaaga: James Nachtwey "Memoria"

28. veebruar 18:00

Sündmusel on oodata head muusikat, kunsti ning ainulaadseid valguse- ja visuaalinstallatsioone.

Nii nagu fotograaf James Nachtwey on olnud omaenda eluga riskides tunnistajaks väga ohtlikele sõjaolukordadele, on olnud laadsete olukordade tunnistajaks ka Eesti parimaks rindeoperaatoriks nimetatud ja enam kui 110 riigis ohuolukordi trotsinud Ivar Heinmaa.

Kuuleme Ivari kogemuslugusid ja mälestusi paljuski samadest paikadest, mida näitusel “Memoria” saab näha. Tuur viib meid mõtlemapanevate ja valusate fotode keskele, et saaksime koos mõtiskleda, milliste katsumustega inimkond silmitsi seisab.

Sissepääs: näitustepilet + 5 €
Fotografiska Sõpradele on sooduspiletid 5 € müügil kohapeal

Fotografiska Cinema: War Photographer

28. veebruar 19:30

Fotografiska kino linastab dokumentaalfilmi meie talvise suurnäituse autorist James Nachtwey elust. See on mees, keda peetakse läbi aegade parimaks sõja fotograafiks aga kes on pildistanud ka erinevaid kriisikoldeid ja looduskatastroofe.

"Sõjafotograaf " (2001)

"Sõjafotograaf " on Christian Frei Oscarile kandideerinud dokumentaal fotograaf James Nachtwey'st. Film adresseerib ikoonilise mehe teekonda sõjafotograafias ning laiemat ampluaad ideedest, mis on levinud kõikide seas, kes on seotud sõja ajakirjandusega ning samuti teemadest, mida katavad sõja fotograafid. Muusika, mida filmis kasutatakse on loonud teiste hulgas ka maailmas tuntud Arvo Pärt. Dokumentaal on võitnud 2003. aastal Peabody auhinna ning on nomineeritud 2002. aastal Oscarile ja 2004. aastal Emmy auhinnale. Film on võitnud ja/või on nomineeritud enam kui 40 rahvusvahelisele auhinnale.

Kestvus: 96 min
Film on inglise keeles

Pilet: 6 €

Art.me

28. veebruar 23:00

Sündmusel on oodata head muusikat, kunsti ning ainulaadseid valguse- ja visuaalinstallatsioone.

Muusika toovad Teieni:

TIKS DJ's
*Sander Mölder
*Peeter Ehala
*Bombossa Brothers

Piletiinfo:
10 € - peopilet kohapeal
15 € - pidu + Fotografiska näitus kombopilet - näitusesaalid avatud kuni 01:00!

/ Moodsal ajal moodsad lahendused. Pidutseme keskkonnasõbralikult ja sularahavabalt! Make the change.

Fototuur Olga Makinaga: Vincent Peters "Sisemine valgus"

14. veebruar 19:00

Olga Makina on tuntud professionaalne moe- ja portreefotograaf 25-aastase tööstaažiga nii reklaamialal kui ka meedias ning mitme fotonäituse ja raamatu autor. Vincent Petersi fotode puhul paelus Olgat viimase peale lihvitud esteetika, emotsionaalne sügavus ja fotokunsti parimate traditsioonide jälgimine ja säilitamine.

"Fotograafia kui valgusega maalimine - varjud, must-valge filminegatiiv ja keskmine formaat, inimese ilu, dramaatilne miljöö - kõik, mida me armastame fotokunsti puhul on selle näituse fotodel olemas parimal kujul."

Olga Makinaga fototuur on avalöögiks viimasele nädalavahetusele, mil Vincent Petersi näitust veel külastada on võimalik.

Kuraatortuurid näitustele: Tom of Finland ja Lina Iris Viktor

21. veebruar 18:00

Üks õhtu, kaks fototuuri.

Tom of Finlandi näituse "The Darkroom" kuraator Berndt Arell ja Lina Iris Viktori "Tume testament" kuraator Renee Mussai viivad läbi fototuurid ning juhatavad sealjuures sisse meie uusimad näitused.

Sel aastal täitub sada aastat Tom of Finlandi sünnist Soomes ja Fotografiska Tallinn toob publikuni fotonäituse
"The Darkroom". Maailma esmaesitlusena on meie näitusesaalis presenteeritud autori fotokunst, mis on toodetud Fotografiska poolt koostöös Tom of Finland sihtasutusega.

Lina Irise iselaadne käekiri ühendab aga endas müütilise sümboolika ja komplekssed mustrid, luues ise oma keele, mis peegeldab inimkonna vajadust pühade kogemuste järele.

Pilet: 17 €
Fotografiska Sõpradele on sooduspilet 7 € müügil kohapeal.

Klubikontsert: Rita Ray

21. veebruar 23:00

Kontsertõhtul toob Rita Ray 9-liikmelise koosseisuga lavale parima külje soul, vanakooli R&B ja disko muusikast. Hiljuti Eesti Muusikaauhindadel 4 nominatsiooni noppinud debüütalbum "Old Love Will Rust" on vaimustanud nii muusikaarmastajaid kui kriitikuid. Funk Embassy Records alt seni üksnes vinüülil ilmunud albumit on esimene võimalus CD kujul hankida Fotografiska Klubikontserdil!

Bänd astub lavale koosseisus: Rita Ray, Kristen Kütner, Ott Adamson, Artis Boriss, Jasper Alamaa, Elina Hokkanen, Anett Tamm, Luiz Black, Kadi Kaldmäe.

 

 

 

Tom of Finland “The Darkroom” Opening Party

22. veebruar 23:00

On aeg tähistada Tom of Finlandi näituse “The Darkroom” maailma esmaesitlust ja me oleme peadpidi kõrgustes, et tuua vaid üheks õhtuks kokku kaks elektrit täis rütmihiidu Horse Meat Disco ja Mutant Disco - Tallinn.

Londoni keldrites sündinud vabameelne peosari Horse Meat Disco on maailma kuulsaim, ihaldatuim ja kõige higisem gay-disco extravaganza, mis toob kokku nurjatuimad disco ja house-muusika eksperdid.

Mutant Disco on Tallinna legendaarseim peosari, mida korraldati ühtekokku 20 aastat. Ehkki regulaarseid pidusid enam ei peeta, on kuuldused nende surmast tugevasti liialdatud – pealegi, kui on võimalus korraldada pidu nii ulaka Londoni peoloomaga, on ka nemad tagasi! Põhjus võib vabalt olla ka selles, et tegelikult pole nemadki veel oma sarvi maha jooksnud.

Pidu võtab jalad alla kell 23:00 ja sul on sel ööl ennekuulmatu võimalus külastada uut näitust kuni varajaste hommikutundideni.

Tom of Finlandi peetakse üheks teerajajaks võitluses võrdõiguslikuma ja ausama maailma eest. Ta aitas kaasa uhkustunde kujunemisele, millest sai varases geiliikumises määrav jõud.

Tomi mehed on uhked, rõõmsad ja enesekindlad.
#TOMs100

Pilet: 15 € (sisaldab sissepääsu Tom of Finlandi näitusele)

Giidiga fototuur | Fotografiska Cinema: "Tom of Finland" (2017)

23. veebruar 16:00 - 19:00

Fotografiska Tallinn avab üheks võrdõiguslikuma ja ausama maailma suurimaks teerajajaks peetava Tom of Finlandi fotonäituse “The Darkroom”. Maailma esmaesitlusena on meie näitusesaalis presenteeritud tema fotokunst, mis on toodetud Fotografiska poolt koostöös Tom of Finland sihtasutusega.

Tähistamaks suursündmust linastab Fotografiska Cinema auhinnatud režissöör Dome Karukoski linateose “Tom of Finland” (2017), mis toob ekraanile 20. sajandi geikultuuri ühe tähelepanuväärseima isiku, Touko Laaksoneni (varjunimega Tom of Finland) elu, kellest sai põlvkonna sümbol.

Filmile eelneb giidiga fototuur “The Darkroom” näitusele.

Giidiga fototuur 16:00
Fotografiska Cinema 17:00

Võimalus on soetada ka kombopilet tuurile ja filmile.

NADA Talk: Albert Franch Sunyer ja Peeter Pihel

17. veebruar 12:00

Peale bioloogia õpinguid asus Albert Franch Sunyer köögipoolele teadmisi ammutama Michelini tärnidega pärjatud Barcelona restoranidesse Angle ja Abac. Albert leidis oma käekirja töötades kondiitrina ja tema vispel pole kunagi käehaardest kaugemal. Tema kogemus varieerub tuntud hotellidest kuni Helsingi restoranide Chez Dominique, Olo ja Grönini. 2017. aastast on ta üks restoran Nolla kaasasutajatest, mis oli ühtlasi üks esimesi Skandinaavia zero waste restorane.

Seekordsel NADA Talkil vestleb Peeter Albertiga jätkusuutlikuse teemadel ning millised on olnud restoran Nolla suurimad probleemid sellel teekonnal ja ühtlasi ka edusammud.
Lisaks põrgatatakse teemal kas ja kui palju sõnapaari "zero waste" rohepesuna kasutatakse ning mis on Alberti soovitused restoranidele.

Sündmus on TASUTA.
Palume eelnevalt registreerida.

Bump N Grind | Fotografiska Tallinn

15. veebruar 23:00

Vaatame muusikas tagasi ajale, kus klubi- ja tantsumuusikas domineerisid Beyonce, Usher, Justin Timberlake, Jay-Z, Timbaland, Rihanna, 50 Cent, Sean Paul..

Puldis 2000ndate rnb & hip-hop muusika absoluutsed spetsialistid:
QUEST & MVP

Pilet esimesel tunnil nagu 2000ndatel - 5 € / hiljem 10 €
Komplekt-pilet pidu+näitused (pilet võimalik osta kuni 00:00, näitusesaalid avatud kuni 01:00) 12 €

/ Moodsal ajal moodsad lahendused. Pidutseme keskkonnasõbralikult ja sularahavabalt! Make the change.
/ Modern times call for modern solutions. We party in an environmentally friendly manner and cash-free! Make the change.

Afterwork at Fotografiska | vol.2

13. veebruar 17:00 - 21:00

Jätkame oma uue igakuise sarjaga, mis toob tööpäeva lõpuks meie kohviku baaris kokku hea seltskonna, mõnusa muusika ja õndsa tunni!

Sel korral keerutab plaate DJ Erkin Antov (R2/Jazzitup).

Early Bird joogipakkumised ajavahemikus 17:00 -18:00!

Sündmusele pole tarvis piletit.
Astu sisse ja lülitu välja!

Fotografiska Cinema: "The Salt of the Earth" (2014)

13. veebruar kell 21:00

Avame oma uue näituse "Kuld" Sebastião Salgadolt Fotografiska Cinema kinoõhtuga, kus linastub kunstnikust autobiograafiline dokumentaalfilm "The Salt of the Earth" (2014). Film on olnud nomineeritud Oscarile ja saanud 2014. aastal Cannes’i filmifestivalil žürii eriauhinna. Dokumentaali režissöör on legendaarne ja oluliseimate filmiauhindade laureaat Wim Wenders.

Salgado näitus "Kuld" demonstreerib ikoonilisi fotosid, mille kunstnik tegi Brasiilias, Serra Pelada kullakaevanduses aastal 1986. See kuulus seeria haarab meid oma unikaalse piibelliku olemuse ja võimsa ning universaalse narratiiviga inimseisundist. Terviklik fotoseeria, mida me näitusel näeme, pole mitte ainult inimesed nende südantlõhestavas ja kangelaslikus võitluses oma elu paremaks muutmisel, aga ka Sebastião Salgado pingutused nende inimeste olukorra parandamiseks.

Sissepääs on tasuta.

Fototuur Vincent Petersiga: "Sisemine valgus"

6. veebruar kell 18:00

Moe-ja portreefotograaf Vincent Peters on nimekas oma tundliku ja meelelise pilgu poolest, luues läbi kaamera unenäolisi maailmu ja lavastades filmilikke hetki. Vincent Peters tuleb Fotografiska kutsel Eestisse tagasi, et teha kaks tuuri oma näitusel “Sisemine valgus”. Vincent teeb fototuuri, mille käigus on võimalik läbi kunstniku isikliku kogemuse ja sõnade astuda tema analoogfotograafia telgitagustesse ja kuulata, kuidas valmivad intiimsed, kaunid ja tundlikud portreed.

Öötuur Vincent Petersiga: "Sisemine valgus"

7. veebruar kell 22:00

Moe-ja portreefotograaf Vincent Peters on nimekas oma tundliku ja meelelise pilgu poolest, luues läbi kaamera unenäolisi maailmu ja lavastades filmilikke hetki. Vincent Peters tuleb Fotografiska kutsel Eestisse tagasi, et teha kaks tuuri oma näitusel “Sisemine valgus”. Vincent viib läbi öötuuri, mille käigus on võimalik läbi kunstniku isikliku kogemuse ja sõnade astuda tema analoogfotograafia telgitagustesse ja kuulata, kuidas valmivad intiimsed, kaunid ja tundlikud portreed.

Giidiga fototuurid | Mandy Barker "Mere leiud"

8. veebruar - 9. veebruar

8.02

8.02 kl 13.00 giidiga tuur (vene keeles)
8.02 kl 17.00 giidiga tuur (eesti keeles)

9.02

9.02 kl 13.00 giidiga tuur (eesti keeles)
9.02 kl 17.00 giidiga tuur (eesti keeles)

Veel viimast nädalat on võimalus külastada Mandy Barkeri näitust "Mere leiud", mis on ühtlasi nii silmiavav kui paradoksaalne oma esmases ilus. Korraldame näituse viimastel päevadel fototuurid nii eesti kui ka vene keeles.

Barkeri julge kunstiline nägemus ning koostöö merebioloogide, laiema avalikkuse ja mitme keskkonnaorganisatsiooniga teevad temast ainulaadse fotograafi ja aktivisti. Ühisel jõul püütakse juhtida üldsuse tähelepanu looduskatastroofile, mis puudutab meid kõiki: ookeane reostava plastprahi tõttu kannatavad lugematud tulevased põlved.

Fotografiska Sõpradele on sooduspiletid müügil kohapeal.

I Wear* Experiment / Francis • Fotografiskas

8. veebruar kell 20:00

8. veebruaril võngub Fotografiska eriti säravatel lainetel. Käed ulatavad üksteisele põhjamaine elektropop ja mõnusad indiehelid - teie ette astuvad I Wear* Experiment ning Francis.

I Wear* Experiment ühendab endas jõulist põhjamaist elektropoppi ja filmilikke helimaastikke. Lõõskav valgus, hullumeelsed rütmid, müstiline vokaal ja pöörane sämpeldamine sulanduvad seguks erinevatest žanritest ja stiilidest.
https://www.facebook.com/iwearexperiment/

Francise muusikat võib iseloomustada seguna dream popist ja indie rockist. Sumeda naisvokaali ja sädelevate kitarrihelidega loob bänd atmosfäärilist ning positiivset heatujumuusikat, millesse on lisatud näpuotsaga melanhooliat.
https://www.facebook.com/francisnoises/

Kogu õhtu vältel on avatud ka kõik muuseumi fotonäitused.
Tule ja naudi kunsti igal võimalikul moel!

Uksed avatakse kell 20.00
Esimene bänd astub lavale kell 21.00
Näitusesaalid avatud kuni 01.00

Fototuur Vincent Petersiga: "Sisemine valgus"

6. veebruar kell 18:00

Moe-ja portreefotograaf Vincent Peters on nimekas oma tundliku ja meelelise pilgu poolest, luues läbi kaamera unenäolisi maailmu ja lavastades filmilikke hetki. Vincent Peters tuleb Fotografiska kutsel Eestisse tagasi, et teha kaks tuuri oma näitusel “Sisemine valgus”. Vincent teeb fototuuri, mille käigus on võimalik läbi kunstniku isikliku kogemuse ja sõnade astuda tema analoogfotograafia telgitagustesse ja kuulata, kuidas valmivad intiimsed, kaunid ja tundlikud portreed.

Öötuur Vincent Petersiga: "Sisemine valgus"

7. veebruar kell 22:00

Moe-ja portreefotograaf Vincent Peters on nimekas oma tundliku ja meelelise pilgu poolest, luues läbi kaamera unenäolisi maailmu ja lavastades filmilikke hetki. Vincent Peters tuleb Fotografiska kutsel Eestisse tagasi, et teha kaks tuuri oma näitusel “Sisemine valgus”. Vincent viib läbi öötuuri, mille käigus on võimalik läbi kunstniku isikliku kogemuse ja sõnade astuda tema analoogfotograafia telgitagustesse ja kuulata, kuidas valmivad intiimsed, kaunid ja tundlikud portreed.

Paneelarutelu: maailma sõjad ja eestlaste kogemused

4. veebruar kell 18:00 - 19:30

Oled oodatud Fotografiskasse pealt kuulama tõsiseid lugusid sõdadest, kriisiolukordadest ja emotsioonidest nende keskel viibinud meeste suu läbi.

Inspireerituna James Nachtwey sõjanäitusest “Memoria” oleme kokku kutsunud 4 meest, kelle kingadesse enamik meist end ette kujutada ei soovi. Nii nagu fotograaf James Nachtwey on olnud omaenda eluga riskides tunnistajaks väga ohtlikele sõjaolukordadele, on olnud laadsete olukordade tunnistajateks ka need Eesti mehed - Eesti parimaks rindeoperaatoriks nimetatud ja enam kui 110 riigis ohuolukordi trotsinud Ivar Heinmaa; Eesti kaitseväe ohvitser ja vastselt ilmunud raamatu “Talibani pojad” autor Taavi Liias, kes on teeninud luureohvitserina nii Kosovos kui ka Afganistanis; ning Afganistani kogemustega kontingendi arst major Hillar Tint.

Vestlust juhib mitmetes äärmuslikes olukordades ajakirjanikutööd teinud Jüri Muttika.

Pileteid müüakse kohapeal.
Pilet: 5 €

Fotografiska Cinema: War Photographer

2. veebruar kell 17:00 - 18:30

Fotografiska kino linastab dokumentaalfilmi meie talvise suurnäituse autorist James Nachtwey elust. See on mees, keda peetakse läbi aegade parimaks sõja fotograafiks aga kes on pildistanud ka erinevaid kriisikoldeid ja looduskatastroofe.

"Sõjafotograaf " (2001)

"Sõjafotograaf " on Christian Frei Oscarile kandideerinud dokumentaal fotograaf James Nachtwey'st. Film adresseerib ikoonilise mehe teekonda sõjafotograafias ning laiemat ampluaad ideedest, mis on levinud kõikide seas, kes on seotud sõja ajakirjandusega ning samuti teemadest, mida katavad sõja fotograafid. Muusika, mida filmis kasutatakse on loonud teiste hulgas ka maailmas tuntud Arvo Pärt. Dokumentaal on võitnud 2003. aastal Peabody auhinna ning on nomineeritud 2002. aastal Oscarile ja 2004. aastal Emmy auhinnale. Film on võitnud ja/või on nomineeritud enam kui 40 rahvusvahelisele auhinnale.

Kestvus: 96 min
Film on inglise keeles

Pilet: 6 €

Xantone Blacq Band (UK / FIN)

1. veebruar kell 20:00

Xantone Blacq on vokalist, helilooja, ja multi-instrumentalist, kes on hästi tuntud Euroopa Soul-Jazz ja Nu-Soul skenes. Xantone tuuritab mitmete erinevate koosseisudega, Eesti kontserdil astub ta üles Helsinkist pärit bändiga, keda juhib trummar Kari Paavola (Womack and Womack, Vanessa Haynes, The Filty Six, Enrique Iglesias, Tasha Taylor etc). Xantone on avaldanud soolomaterjali ning oli oluline osa Amy Winheouse'i bändist tema karjääri kestel. Olles hetkel peamiselt keskendunud soolo-karjäärile, tuuritab ta endiselt ka Brit Awards'i võitja Emilie Sande'ga. Xantone kuulub lisaks veel Michal Urbaniak'i bändi ning ta on mänginud ka trios koos nimeka Headhunters'i bassisti Paul Jackson'iga.

 

 

TIKS rekords PIDU | Fotografiskas

31. jaanuar kell 23:00

Miks selline nimi seekord TIKSul? Sellepärast, et jaanuaris 2018 algas meie, nüüdeks juba 8ndat aastat kestva ettevõtmise raames, uus liin. Nimelt alustasime ka plaadifirmana ja andsime välja oma esimese vinüüli Sander Mölder "TIKS 068" , mis pälvis ka parima debüüt- ja elektroonika albumi tiitlid 2019 Eesti Muusikaauhindadel. Pärast seda veel EiKi "unerohi" cd ja Sandri palju-räägitud ja samuti auhinnatud Saare-Muhu projekti vinüül "TIKS 071".Need plaadid on peaaegu otsas ja käes on uute, lubame et väga ägedate kord! tutvustame plaane jooksvalt, aga nii palju võib küll öelda, et veebruari alguses üllatame Sind ja paljusid teisi ühe debüütplaadiga (sh vinüülil), mida keegi oodata ei osanud ...

NB! kogu peo tulu läheb uue eesti muusika välja andmiseks ja vinüülile pressimiseks!
Kui tahad, saad koos piletiga ka uue plaadi ette tellida.

#tiksume

Telia ja Fotografiska kutsuvad | Paneelarutelu: Keskkond - miks?

28. jaanuar kell 15:00

28. jaanuaril toimub Fotografiskas paneeldiskussion “Keskkond – miks?!”, mille osalejad avavad meid ümbritsevat keskkonda läbi mitmete spektrite. Aruteluringis osalevad noor kliimaaktivist Kertu Birgit Anton, muusik Sandra Vabarna ja Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse juht Lauri Tammiste. Paneeldiskussiooni juhib Eesti Päevalehe ajakirjanik Anette Parksepp.

Üritus on tasuta.

Pärast aruteluringi on kõikidel huvilistel võimalus külastada soodushinnaga (7 €) Mandy Barkeri näitust “Mere leiud”, mis toob vaataja silme ette plastprügi katastrofaalsed mõõtmed maailma meredes.

Fototuur Olga Makinaga: Vincent Peters "Sisemine valgus"

31. jaanuar kell 19:30

Olga Makina on tuntud professionaalne moe- ja portree fotograaf 25-aastase tööstaažiga reklaami alal ja meedias, mitme fotonäituste ja raamatute autor. Vincent Petersi fotodel Olgat paelus viimase peale lihvitatud esteetika, emotsionaalne sügavus ja fotograafia kunsti parimate traditsioone jälgimine ja säilitamine. Fotograafia nagu valgusega maalimine - varjud, must-valge filminegatiiv ja keskmine formaat, inimese ilu, dramaatilne setting - kõik mis me armastame fotokunsti puhul on nende näituse fotodel täitsa olemas parimal kujul.

Tuur toimub vene keeles.

Fototuur Ilmar Raagiga: James Nachtwey "Memoria"

24. jaanuar kell 18:00

Fotograaf James Nachtwey on olnud omaenda eluga riskides tunnistajaks väga ohtlikele sõjaolukordadele ja pühendanud oma karjääri lähiajaloo kõige olulisemate probleemide dokumenteerimisele. Näitus “Memoria” on retrospektiiv Nachtwey kõige silmapaistvamatest töödest.

Filmirežissöör ja endine missioonisõdur Ilmar Raag viib meid mõtlemapanevate ja valusate fotode keskele, et saaksime koos võimaluse mõtiskleda, milliste katsumustega inimkond silmitsi seisab.

Sissepääs: näitusepilet + 5 €
Fotografiska Sõprade pilet: 5 €

Giidiga fototuur: James Nachtwey "Memoria"

19. jaanuar kell 15:30

Pühapäevad on pühendatud kultuurile ja tulekul on fototuur koos Fotografiska terase giidi Aleksander Metsamärdiga.
Koos külastatakse James Nachtwey retrospektiivi "Memoria", mille käigus on harukordne võimalus mõtiskleda, milliste katsumustega inimkond silmitsi seisab ja mis on nende tegelik hind.

Fototuurile järgneb Christian Frei Oscarile kandideerinud dokumentaalfilm fotograaf James Nachtwey'st.
Tutvu Fotografiska Cinema sündmusega SIIN!

Sissepääs näitusepiletiga.
Kombo näitus ja tuur + kino = 16€

Fotografiska Cinema: War Photographer

19. jaanuar kell 17:00

Fotografiska kino alustab!
Seansid fotograafidest ja toidukunstist aga ka muusikast ja heliloomingust hakkavad toimuma fotomaja 1. korruse saalis kuni paar korda kuus.

Esimesel filmiõhtul linastame dokumentaalfilmi James Nachtwey'st, keda peetakse läbi aegade parimaks sõja fotograafiks.

"Sõjafotograaf " (2001)

"Sõjafotograaf " on Christian Frei Oscarile kandideerinud dokumentaal fotograaf James Nachtwey'st. Film adresseerib ikoonilise mehe teekonda sõjafotograafias ning laiemat ampluaad ideedest, mis on levinud kõikide seas, kes on seotud sõja ajakirjandusega ning samuti teemadest, mida katavad sõja fotograafid. Muusika, mida filmis kasutatakse on loonud teiste hulgas ka maailmas tuntud Arvo Pärt. Dokumentaal on võitnud 2003. aastal Peabody auhinna ning on nomineeritud 2002. aastal Oscarile ja 2004. aastal Emmy auhinnale. Film on võitnud ja/või on nomineeritud enam kui 40 rahvusvahelisele auhinnale.

Kestvus: 96 min
Film on inglise keeles

Filmile eelneb giidiga fototuur James Nachtwey "Memoria" näitusele. Tutvu sündmusega SIIN!

Pilet: 6 €
Kombo näitus ja tuur + kino = 16€

ART.ME

17. jaanuar kell 23:00

Sündmusel on oodata head muusikat, kunsti ning ainulaadseid valguse- ja visuaalinstallatsioone.

Muusika toovad Teieni :
Bombossa Brothers
Widenski

Piletiinfo:
10 € - peopilet kohapeal
15 € - pidu + Fotografiska näitus kombopilet (näitusesaalid avatud kuni 01:00)

/ Moodsal ajal moodsad lahendused. Pidutseme keskkonnasõbralikult ja sularahavabalt! Make the change.

Fototuur Evelin Võigemastiga: Vincent Peters "Sisemine valgus"

16. jaanuar kell 18:00

Vincent Peters avastas filmimaailma enda jaoks lapsena, kui isa tutvustas talle nii Ameerika kino kui ka Prantsuse uue laine filme. Teda võlus nende filmide viis valguse abil meeleolu luua ja lugusid jutustada.

Peters'i filmilikud hetked toob publikuni armastatud teatri- ja filminäitleja Evelin Võigemast, kes viib läbi fototuuri näitusel "Sisemine valgus", kus on portreeritud kuulsaid Hollywoodi näitlejaid ja näitlejannasid.

Sissepääs: näitusepilet + 5 €
Fotografiska Sõprade pilet: 5 €

Pilet on võimalik soetada kohapealt.

Bump N' Grind

10. jaanuar kell 23:00 - 04:00

Dekaad vahetub ja peagi öeldakse 2010-2019 tehtud muusika kohta retro!
Koos uue dekaadiga on ka Bump N Grind'i pidu liikumises - lisame muusikaliselt värskemat soundi ning lähikuudel on meil ka paar suuremat muutust plaanis. Aga nendest täpsemalt juba õige pea.

Puldis rnb & hip-hop muusika absoluutsed spetsialistid:
QUEST & MVP

Pilet esimesel tunnil nagu 2000ndatel - €5 / hiljem €10
Komplekt-pilet pidu+näitused (pilet võimalik osta kuni 00:00, näitusesaalid avatud kuni 01:00) €12

/ Moodsal ajal moodsad lahendused. Pidutseme keskkonnasõbralikult ja sularahavabalt! Make the change.

NADA Talk: Kirk Haworth ja Peeter Pihel

10. jaanuar kell 12:00

Kirk Haworth on oma toidukunsti oskuseid täiustanud erinevates Michelini tärniga tähistatud maailma tipprestoranides nagu näiteks The French Laundry, Restaurant Sat Bains, The Square ja The Quay.

Oma ainulaadset vaatenurka järgib ta ühtlasi enda praeguses restoranis Plates, Londonis, mis keskendub tasakaalule ja heaolule, ilma, et see kahjustaks maitset või loovust. Võttes arvesse kõike seda, mida loodus pakub, serveerib ta kaasaegset, taimset toitu, mis on täiuslik. Kirk Haworth on kodumaal alustanud programmi Chefs Wellness, mille fookuses on muutused restoranide töökorralduses, kuidas restoranide vahetused ja peakokkade suhtumine enda töötajatesse peaks muutuma. Kirkiga vestlevad Fotografiska peakokk Peeter Pihel ning Elo Aun.

9. jaanuaril toimub ka esimene NADA dinner by Fotografiska rohkem kui 10-käiguline õhtusöök! Stardime koos erikülalise Kirk Haworthiga ja kokkame koos “neljal käel”, mille käigus Peeter ja Kirk sel õhtul koos süüa teevad ja seda suuresti taimsel baasil. Rohkem infot leiad SIIT!

Sündmus on piiratud kohtadega ja TASUTA!

Art.Me | Aastavahetuspidu Fotografiskas

Ootame Sind maagilisele aastavahetusepeole Fotografiskasse!

Muusika toovad Teieni :
*Sofia Rubina live
*Bombossa Brothers
*Widenski

Sündmusel on oodata head muusikat, kunsti ning ainulaadseid valguse- ja visuaalinstallatsioone.
Sündmus algab kell 23.00 / The event will begin 11 PM

Piletiinfo:
*** 15€ - peopilet / eelmüük
*** 21€ - peopilet + Fotografiska näitused combo-pilet / eelmüük
*** (näitusesaalid avatud kuni 01:00)

Kohapeal:
*** 20€ - peopilet kohapeal
*** 27€ - peopilet + Fotografiska näitused combo-pilet
*** (näitusesaalid avatud kuni 01:00)

Piletid müügil:
fienta.com/et/art-me-aastavahetus-fotografiskas

/ Moodsal ajal moodsad lahendused. Pidutseme keskkonnasõbralikult ja sularahavabalt! Make the change.

Fotografiska pühadepada

Aasta viimasel päeval hakkavad Fotografiskas kooruma sündmused, mis kõnetavad nii suuri kui väikseid!
Pisematele maailmamuutjatele mõeldes sukeldume üheskoos kinomaailma ning osaleme meie maja peakoka Peetri toidutoas, kus anname kuivanud saiale uue elu ja teeme sellest nuudleid (ning seejärel need nahka pistame).
Hingelt noortele on aga avatud hõrk austri-ja mullibaar, mille nautlemise eel, ajal ja järel kahte selle aasta viimast giidiga näitustetuuri külastada saab! Vaid sel päeval saab otse-loomulikult koos pokaaliga näitusi külastada.

Aitäh, 2019!
Olid ainukordselt erakordne

Must Mesi x Souled Out

Laupäev 14. detsember
Must Mesi x Souled Out

MUST MESI
Heidy Purga & Renno Paat

SOULED OUT
DJ Quest & Sander Mölder

Souliga muusikat, all night long!

/ Moodsal ajal moodsad lahendused. Pidutseme keskkonnasõbralikult ja sularahavabalt! Make the change.

Christmas Mingle at Fotografiska

13. detsember 2019 kell 19:00

Mingle bells, mingle bells, mingle all the way!

Aasta kokkuvõtted ja tagasivaated saavad pidulikult peegeldatud iga-aastastel jõulupidustustel. Milline klassika!

Fotografiska pakub sel aastal harukordset võimalust pidada üheskoos oma kolleegide, tiimi või sõpruskonnaga maitsete- ja elamusterohke jõulupidu elava muusikaga õhtusöögil, mil 1. korruse saal täitub meeldiva sumina ja meeleoluga.
Lisaks toimub giidiga fototuur kõikidele külalistele.

Kohtasid on võimalik broneerida laudkondade kaupa,
6-8 külalisega seltskonnas.

Hind:
Tervitusjook, buffee ja 2 pudelit veini laual: 69 €/ in

Bump N' Grind

Laupäev 7. detsember
Bump N' Grind | Fotografiska Tallinn

Viimast korda sel aastal otsime communicatorid välja, et saaks excelis sõnumeid saata. Ja vaatame muusikas tagasi ajale, kus klubi- ja tantsumuusikas domineerisid Beyonce, Usher, Justin Timberlake, Jay-Z, Timbaland, Rihanna, Sean Paul..

Puldis 2000ndate Rnb & hip-hop muusika absoluutsed spetsialistid:
QUEST & MVP

Pilet esimesel tunnil nagu 2000ndatel - €5 / hiljem €10
Komplekt-pilet pidu+näitused (pilet võimalik osta kuni 00:00, näitusesaalid avatud kuni 01:00) €12

/ Moodsal ajal moodsad lahendused. Pidutseme keskkonnasõbralikult ja sularahavabalt! Make the change.

Fototuur kunstnikuga: Vincent Peters "Sisemine valgus"

7. detsember kell 13:00

Vincent Peters on nimekas oma tundliku ja meelelise pilgu poolest, luues läbi kaamera unenäolisi maailmu ja lavastades filmilikke hetki. Moe-ja portreefotograaf Vincent Peters viib laupäeval läbi fototuuri, mille käigus on võimalik läbi kunstniku isikliku kogemuse ja sõnade astuda tema analoogfotograafia telgitagustesse ja kuulata, kuidas valmivad intiimsed, kaunid ja tundlikud portreed.

PILET:
Näitustepilet + 5 €
Fotografiska Sõpradele 5 €

Artist Talk: Vincent Peters ja Heidy Purga

6. detsember kell 18:00

Lights. Camera. Action!
Tulekul on ikooniline Artist Talk, millega Fotografiska oma talvehooaja näituste avamistele kauni punkti paneb.

Moe-ja portreefotograaf Vincent Petersi näitus “Sisemine valgus” esitleb teoseid, mille fookuses on valguse ja varjude mäng. Petersi modellid on kuulsad moel, mis on teinud neist tuttavad näod enamikule meist. Nad mõjuvad fotodel tühja lõuendina, kuhu võime vaatajatena lood ise projitseerida.

Artist Talk’i laval vestleb Peters’iga Eesti muusikamaastikul tuntud DJ Heidy Purga. Kauaaegne raadioajakirjanik, Eesti Laulu produtsent ja nüüdne riigikogulane Heidy on paljude silmis Eesti stiiliikoon ja Naine suure N-iga. Ikoon meie ajas ja ruumis.

PILET:
Näitustepilet + 5 €
Fotografiska Sõpradele 5 €

F7

5. detsember kell 19:00

F7 tuleb taas! Pidu neile, kes tahavad tantsida juba 7 õhtul! Seekord Fotografiska Tallinnas. Pileti (17€) sees on ka uhiuue ja vapustava Vincent Petersi näituse "Light Within" avamine koos tervitusjoogiga kell 18.00. Kohe pärast seda tantsime ennastunustavalt DJ Heidy Purga poolt loodud muusika keskel. Ei jõua ära oodata!

Jazz.ee ja Fotografiska LIVE | ÖöTöÖ

4. detsember kell 19:00-22:00

Nagu ööldakse, "ÖÖS ON ASJU".
Öige suur hulk muusikud üle ilma kuuluvad öötööliste hulka ja neid iseloomustab töö, mis ulatub ühel või teisel moel ikka öösse. Ilmselt ei ole palju selliseid öötöid, mida samaaegselt ka hobiks saab pidada. Dšässmuusikute puhul see just nii on ning enamalt jaolt tehakse tööd vaatamata ööle suure röömuga. ÖöTöÖ kontsert on selleks hea näide.

Kavas on muusika, mis suures osas on sündinud just öösel. Kontserdil kõlab Toomas Rulli uus materjal ja vanemast loomingust uued öötöötlused. Muusika kuulub stiililiselt dšässi piirideta maailma ja on oma iseloomult optimistlik, kaasakiskuv ning tantsuline.

ÖÖTÖÖ kvinteti öötöölised on:
Allan Järve - öötrompetil
Danel Aljo - öötenor saksofonil
Raun Juurikas – ööklahvpillidel
Heikko Remmel – öökontrabassil
Toomas Rull – öötrummidel

Piletid müügil eelmüügis Ticketeris ning kohapeal. Eelmüügis pileti hind 12€, sooduspileti hind 8€, kohapeal vastavalt 15€ ja 10€. Sooduspiletid kehtivad eelmüügist (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Eesti Jazzliidu liikmetele ja Jazz Pesulate kliendikaardi omanikele.

Nils Berg Cinemascope (Rootsi) / Jõulujazz 2019

29. november kell 19:00-20:30

Rootsi jazzi Felliniks nimetatud Nils Berg on põhjamaise jazzi üks markantsemaid muusikuid, kellel jagub ülevoolavat talenti erinevate koosseisude juhtimiseks ning tantsulavastuste, installatsioonide ja filmiprojektide loomiseks. Multiinstrumentalistina valdab ta saksofoni, klarnetit, flööti, viiulit ja klahvpille, mille spektreid on laiendatud elektrooniliste ja visuaalsete vahenditega.

Juba aastal 2000 võitis ta Rootsi bigbändide kompositsioonikonkursi “Jazzverk 2000” ja 2007. aastal pälvis prestiižika Jazz-In-Sweden auhinna. 2004. aastal loodud koosseisuga The Stoner saavutas Berg Põhjamaades märkimisväärse tuntuse. Tõeline läbilöök saabus aga koosseisu Nils Berg Cinemascope moodustamisega aastal 2009. Koos trummar Christopher Cantillo ja bassisti Josef Kallerdahliga loodud trio võttis eesmärgiks siduda jazzirütmid muusikaliste videokippidega, luues sellega unikaalse meetodi erinevate maade artistide koosmusitseerimiseks. Tulemust on nimetatud plahvatuslikult andekaks ja vastupandamatult haaravaks. Laval sündiv elamus hajutab piirid digitaalse ja akustilise, visuaalse ja helilise maailma vahel.

Fototuur James Nachtweyga: "Memoria"

29. november kell 18:00

Harva juhtub, et tekib võimalus maailma ühe hinnatuima pressi-ja sõjafotograafiga personaalsel tuuril osaleda.
Korduvalt maailma parimaks fotograafiks kuulutatud James Nachtwey avab piiratud kohtadega fototuuril oma elutöö tagamaad ja toob publikuni võimsa retrospektiivi.

Privaatsel tuuril on kasutusel helisüstseem, mis võimaldab suures seltskonnas kvaliteetselt väärt elamust saada.
Iga külaline saab spetsiaalsed kõrvaklapid, läbi mille on võimalik James Nachtwey elutööst vahetult osa saada.

PILET: 18 €

Artist Talk: James Nachtwey ja Neeme Raud

28. november kell 18:30

28. novembril avame võimsa retrospektiivi "Memoria", mille autoriks on üle 30 aasta ajakirja TIME fotograaf olnud James Nachtwey.

Nachtwey on üks maailma tunnustatumaid fotoajakirjanikke ja teda peetakse ka oma aja suurimaks sõjareporteriks.

Näituse kuulutame avatuks erakordse Artist Talkiga, kus James Nahchtweyga vestleb ajakirjanik ja kauaaegne Ameerika korrespondent ning nüüdne globaalsetele teemadele keskenduv Neeme Raud.

Palume sündmusele eelnevalt registreerida.
Sissepääs:  näitusepilet + 5 €

ÖÖ - Rasmus Faber & Lionman LIVE (SWE)

Laupäev, 23.11.2019 / 23.00 / Fotografiska Tallinn

RASMUS FABER & LIONMAN (SWE) LIVE
RaFa Orchestra, Farplane Records
www.facebook.com/rasmusfaber

JOHANNES NAAN
WIDENSKI
KYKA

Muusika, fotokunst, ilusad inimesed - see on pidudesari ÖÖ Fotografiskas!

PILETID
10 EUR - pidu!
15 EUR - pidu + näitus combo-pilet *
25 EUR - pidu + keskÖÖtuur giidiga näitustel *
* näitusesaalid avatud kuni 01:00

/ Moodsal ajal moodsad lahendused. Pidutseme keskkonnasõbralikult ja sularahavabalt! Make the change.

/ Modern times call for modern solutions. We party in an environmentally friendly manner and cash-free! Make the change.

Fotografiska Tallinn: Still Meets Film

23. november kell 13:00-17:00

Fotografiska Tallinn korraldab PÖFFiga koostöös nimekate fotograafide meistrikursuste päeva, kus on fookuses filmitootmise käigus toodetav fotomaterjal ehk filmi stillid. Fototööstuse omaette haruks peetava fotograafia valdkonda on tutvustamas Kris Dewitte ja Fabrizio Maltese, kes jagavad oma parimaid praktikaid ning avavad filmistseenide “külmutatud hetkede” tagamaid. Päeva teises pooles saame osa kahe tipptegija ühisest arutelust, mida veab filmikriitik ja ajakirjanik Karlo Funk. Meistriklassid on suunatud nii professionaalidele kui ka fotohuvilistele ning fotograafia ja filmi õppuritele.

Fotograaf Kris Dewitte on armastanud kino juba varajasest east, ta on tuntud professionaal ka rahvusvahelisel filmimaastikul. Kris on pildistanud filmide tegemise käigus hulgaliselt portreesid ja teinud fotograafina üle 100 filmilavastuse. Dewitte'i tööde hulka kuuluvad portreed nimekatest näitlejatest, režissööridest ja produtsentidest ning nende osalusel loodud filmidest nagu Johnny Depp, David Lynch, Quentin Tarantino, Morgan Freeman, Charlize Theron, Jack Nicholson, Peter Jackson, Martin Scorsese, Halle Berry, Matt Damon ja paljud teised.

Fabrizio Maltese on vabakutseline fotograaf ja dokumentaalfilmide tegija, kes on tuntud oma filmide teemalise töö poolest. Ta fotografeerib sageli võtteplatsidel ja pildistab ka maailma suurimatel filmifestivalidel, sealhulgas Cannesis, Berliinis, Veneetsias ja Torontos, et jäädvustada näitlejaid ning lavastajaid kogu maailmast. Maltese poolt pildistatute hulka kuuluvad teiste hulgas Nicolas Cage, Quentin Tarantino, Uma Thurman, John Travolta, Benedict Cumberbatch ja paljud teised. Maltese on ainuke fotograaf, kes on kaks korda võitnud Veneetsia filmistaaride portreteerimise auhinna Isabelle Hupperti portree eest aastal 2005 ja Nicolas Cage’i portree eest aastal 2012.

Karlo Funk on hinnatud filmikriitik ja ajakirjanik, kes on teinud filmisaateid nii teles kui ka raadios. Ta on vastutanud filmitootmise eest Eesti Filmi Sihtasutuses ja juhtinud Eesti Instituuti. Viimastel aastatel on ta tegelenud meediasisu ja dokumentaalfilmide vahendamisega telekommunikatsiooni valdkonnas ja rahvusringhäälingus. Meistriklasside päev lõpeb kureeritud vestlusringi ja küsimuste-vastustega.

Pileteid võimalik osta läbi PILETILEVI
ning alloleva piletilingi!

Tähelepanu! Korraldajad jätavad endale õiguse programmi täiendada.

Fototuur Martti Heldega: Yang Fudong "Mägesid liigutades"

20. november kell 18:00

Kaasaagses Eestis enim filmiauhindu võitnute hulgas olev filmirežissöör Martti Helde on kõrgelt hinnatud noor autor oma julgete ideede ning innovatiivsete vormikatsetuste poolest. Tema loomingulist käekirja iseloomustavad eriilmeliste meediumite sidumine ning vormipõhine mäng dramaturgiaga. Helde erialane kiindumine samaaegselt teatrisse ja filmi muudab tema loomingu julgeks ning silmapaistvaks. Martti on muuseas elanud ka Hiinas ja ta töötab teemade kallal, mis nagu "Mägesid liigutadeski" rajanevad varasematel kultuurisuurteostel ja nende tänapäevasel tõlgendamisel.

Tema tööde hulka kuuluvad teiste hulgas filmid nagu
“Risttuules” ja “Skandinaavia Vaikus".

Kutsume kõiki huvilisi fototuurile, mille käigus külastatakse Yang Fudongi näitust ja vaadatakse ühiselt tema filmi.
Tuur lõpeb vestlusringiga, kus saab mõttekaaslastega arutleda Hiina kultuuriruumi ja Fudongi loomingu olulisust.

Jazz.ee ja Fotografiska LIVE

20. november kell 19:00-22:00

Liisi Koikson - laul
Raun Juurikas - klahvpillid
Andre Maaker - kitarrid
Peedu Kass - basskitarr
Martin Petermann - löökpillid

Kontsert “Ajaväli” valmis Eesti 100. juubeliks ning kujutab Eesti kulgemist läbi saja aasta – ja tegelikult läbi ajaloo üldiselt - rõhutades, et paljude keerukate sündmuste taustal on eestlasi alati saatnud ka rõõmutunne. See on rõõm elu üle, rõõm päikese, metsa, maa ja armastatute üle, oma keele ning kultuuri üle ja nüüd juba sajandijagu ka oma riigi üle.
Projekt toob kõlamaailmade valdaja Raun Juurikase eestvedamisel fookusesse valiku rõõmu ja soojuse energiaga täidetud eesti heliloojate lugusid läbi aegade, mis näitavad kodumaise muusikakultuuri päikeselist poolt.

Piletid müügil eelmüügis Ticketeris ning kohapeal.

Eelmüügis pileti hind 12€, sooduspileti hind 8€, kohapeal vastavalt 15€ ja 10€. Sooduspiletid kehtivad eelmüügist (üli)õpilastele, õpetajatele, pensionäridele, Eesti Jazzliidu liikmetele ja Jazz Pesulate kliendikaardi omanikele.

Artist Talk: Mandy Barker ja Kertu Birgit Anton

14. november kell 19:00

Sel nädalal avame oma värskeima näituse "Mere leiud", mille loojaks on kunstnik Mandy Barker, kes juhib inimeste tähelepanu sellele, kuidas plast hävitab loodust meie ümber.
Barkeri omapärane kunstiline nägemus ning koostöö merebioloogide, laiema avalikkuse ja mitme keskkonnaorganisatsiooniga teevad temast ainulaadse fotograafi.

Fotograafiga arutleb noor keskkonnaaktivist Kertu Birgit Anton, kes alustas ühtlasi ka aasta tagasi isikliku ettevõtmisega, mis toodab taastöödeldud materjalidest tekstiilkotte (SISU Kott). Lisaks sellele on Kertu noore kliimaaktivisti Greta Thunbergi tegevusest alguse saanud #fridaysforfuture liikumise liige, korraldades seejuures ka ise kliimastreike.

R2 Jazzitup! x Tahira (BRA)

8. november kell 23:00

Esimene lumi langeb sageli just novembris, kuid enne veel enne maandub siia ka JazzItUp´i kauaaegne koostööpartner teiselt poolt Atlandit, otse Brasiiliast – austatud senjoorad ja senjoorid (ning eriti senjoriitad!), meil on au esitleda:

DJ TAHIRA / São Paulo, BRASIILIA

Tahira on DJ-na tegutsenud juba 20 aastat. Ta segab omavahel muusikat troopilisest fangist ja aafrika rütmidest, tantsulisest jazzist kuni ultramoodsate vibratsioonidenii välja. Mängides iganädalaselt muusikat kodustes São Paulo klubides on Tahira oma välistuuridel jõudnud esinema klubidesse ja festivalidele Londonisse, New Yorki, Pariisi, Tokyosse, Berliini, Montreali, Aucklandi ning veel maailma paljudesse teistesse suurematesse ja väiksematesse linnadesse.

Tallinna peol Tahirale sekundeerimas:

HAMMER / S Ä M P L E R
DJ ORAV / R2 JAZZITUP!
ERKIN ANTOV / R2 JAZZITUP!
SAN ANTONIO / R2 JAZZITUP!

Pilet esimesel tunnil 5 €, hiljem 10 €| pidu + näitused 12 €

Akustilised Miljardid

7. november kell 19:00-22:00

Marten Kuningas, Raul Ojamaa, Peedu Kass ja Kristjan Kallas ehk ansambel Miljardid toovad lavale oma lugude paremiku akustilises võtmes.

Miljardid on olnud viimastel aastatel üks enim armastatud Eesti rokkbände nii publiku kui kriitikute poolt. Debüütalbumit “Kunagi läänes” hinnati eelmise aasta jaanuaris kolme Eesti muusikaauhinna vääriliseks, nende hulgas tunnustus “Aasta albumi” kategoorias.

Kontsertidel tulevad muuhulgas ettekandele bändi hitid nagu “Olendid”, “Vilkuvad kollased” ja “Tule Koju”. Marten Kuninga varasemast repertuaarist on kavas kindlasti “Tagurpidi vaal” – lugu, millel on tänaseks Spotifys kuulamisi juba üle ühe miljoni. Akustilise vormi on saanud ka bändi kevadel ilmunud “Imeline” EP palad.

Reedene Fototuur Laura Nestoriga: Alison Jackson "Tõde on surnud"

1. november kell 18:00

1. novemberil toimuv fototuur on nii mõnelgi põhjusel väga eriline. Kõigepealt tasub silmas pidada, et vaid loetud nädalad on veel võimalik skandaalset Alison Jackson "Tõde on surnud" näitust külastada ja sel korral on läbiviijaks Laura Nestor!

Laura kuulub Eesti tuntuimate moefotograafide hulka ning ta on oma väljapaistva stiiliga pildistanud ka palju värvikaid reklaame. Ühtlasi on valmis saanud tema uus fotokalender ning käesolevast nädalast jõuab see ka Tallinna Fotografiskasse müügile!

ALYONA ALYONA (UKR)

2. november kell 21:00

Ukraina hip-hop artist alyona alyona jõudis inimeste teadvusesse 2018. aasta lõpus videosingliga „Рибки” („Kalad”). Viraalhitiks saanud video kogus YouTube' is kiirelt miljon vaatamist ning tagas varem Kiievi lähedal ühes väikeses külas lasteaiakasvataja ametit pidanud artistile joonelt hip-hop sensatsiooni ja Ukraina räpi tulevikulootuse staatuse. Artisti on märganud ja toetanud muusikast kõnelev meedia nii artisti kodumaal kui sellest väljapool, kirjeldades teda kui üht mulluse aasta peamist muusikalist avastust. Muuhulgas on temast kirjutanud Vogue, Independent ja The New York Times, kes nimetas ta viieteistkümne Euroopa artisti hulka, kellel tasub silma peal hoida. Tema debüütalbumi "Pushka" ilmumine oli tänavuse aasta üks oodatuimaid sündmusi Ukrainas.

Kuula: https://lnk.to/PUSHKA

Soodushinnaga kontserdi- ja combo-piletid eelmüügis Ticketeris, ukselt 20€ / €27 (kontsert+näitus)

Kontserdipiletiga tasuta sissepääs afterparty'ile: Bump N' Grind (alates 23:00, vanusepiirang 18+)

ROY AYERS (USA)

22. oktoober kell 19:00-22:00

Meil on suur au esitleda Fotografiska Tallinna laval tõelist elavat jazzlegendi – Los Angeles’i linnast pärit Ameerika jazz-funk-soul helilooja, vibrafonivirtuoos ja muusikaprodutsent Roy Ayers!

Ayers alustas oma karjääri juba 1960ndatel aastatel, salvestades mitmeid albumeid Atlantic Records’ile. Tema karjäär võttis uued pöörded 70-ndatel Polydor Records plaadifirmas, kus temast kujunes üks jazz-funk žanri pioneeridest. Ta on ka üks võtmefiguuridest acid jazz liikumises ning teda kutsutakse ka kui “Godfather of Neo Soul”. Tuntuimad tema kirjutatud lood on “Everybody Loves the Sunshine”, “Searching” ja “Running Away” ning teda on nimetatud ka enim hip-hopis sämplitud artistiks.

Roy Ayers on üks nendest artistidest, kelle karjäärile tagasi vaadates võib näha jazzi arengut läbi aastakümnete - 60-ndatel swingivast bebopist ja cool jazz'ist 70-ndate disco ja boogie'ini, 80-ndate analoogsüntesaatoritest 90-ndate hip-hopini, kustema üks tuntuimatest koostöödest leidub “Guru’s Jazzmatazz Vol. 1” albumil. 2000-ndatel proovis Ayers kätt house-muusikas, töötades koos žanri suurkujudega Masters at Work ja Kerri Chandler, mängis vibrafoni näiteks Erykah Badu “Mama’s Gun” albumil ning oli muuhulgas ka fiktiivse raadiojaama Fusion FM saatejuht arvutimängus Grand Theft Auto IV. 2015. aastal astus ta üles ka Tyler, The Creator’i albumil “Cherry Bomb” ning on jätkanud aktiivselt ümber maailma tuuritamist. Ka Eestisse jõuab septembrikuus oma 79. sünnipäeva tähistanud legend oma järjekordse Euroopa turnee käigus.

MIANG

5. oktoober kell 21:00 – 23:30

MIANG on 2019. aastal sündinud indie/ambient koosseis, mis seob endaga ühte muusikutest paari Mick ja Angeelia Pedaja.
MIANG-i muusikaline kõlapilt varieerub erinevate kultuuride vahel nii akustiliselt kui ka elektroonilisse põimununa. Debüütalbum “Life Of Patterns” ilmus selle aasta augustis, millel on kaasategev ka keelpillikvartett Prezioso ning trummidel ja trompetil Aivar Surva.
5.oktoobril Tallinnas, Fotografiskas (telliskivi 60a/8) tulevad esitlusele kõik albumil kõlavad lood, löökpillidel Rauno Vaher.

Uksed avatakse 21:00

LIVE 22:00

DJ Peeter Ehala (TIKS) alustab enne kontserti, kui ka jätkab õhtut mõnusas olemises pärast seda.

Hind eelmüügist 15€
Kohapealt 17€
Lapsed kuni 12a tasuta

Reedene Fototuur Maarja Loorentsiga: Kirsty Mitchell "Imedemaa"

27.september kell 18:00

Kirsty Mitchelli liigutav näitus on hingetoiduks kõigile, kes seda kogevad. Sel reedel viib Fotografiska Tallinn näituste juht Maarja Loorents kõiki huvilisi fototuurile, kus avatud saavad nii “Imedemaa” uksed kui ka telgitagused.

Reedene Fototuur Andri Maimetsaga: Kirsty Mitchell "Imedemaa"

11. oktoober kell 18:00

Tule ja saa osa erilisest fototuurist koos Andri Maimetsaga, kes aitab Kirsty Mitchelli piltide sisse minna.
Andri on professionaalne jutuvestja – alustanud kirjutava ajakirjanikuna Postimehes ja rääkivana Vikerraadios, tegutseb ta nüüdseks suhtekorraldajana poliitikas ja kultuuris. Hingelähedaseimaks peab ta tööd Eesti filmidega, neist viimaste seas näiteks „Polaarpoiss“ ja „Seltsimees laps“. „Muidugi võib mängufilme vaadata kui ühte jutustusviisi – sellel on algus ja ots –, ent lähemal uudistamisel näete, et iga film on pilguheit sügavale looja südamesse.“.

BAHAMADIA (USA)

19. september kell 20.00

Philadelphia linnast pärit Bahamadia alustas hip-hopis 1990-ndate aastate alguses. Pärast independent singli "Funk Vibe" (1993) edu jäi ta silma Gang Starrile ja peatselt allkirjastas ta oma esimese plaadilepingu. Tema debüütalbumit "Kollage" (1996) peetakse selle perioodi üheks klassikaliseks projektiks - album on läbinisti produtseeritud suurnimede nagu DJ Premier, Da Beatminerz, Ski, Guru ja The Roots poolt. Lisaks kolmele sooloalbumile on ta aastate jooksul ka külalisartistina paljudes projektides kaasa löönud - tema koostööde nimekirjas on suur hulk nimekaid hip-hop artiste nagu näiteks The Roots, Guru, Talib Kweli, Jedi Mind Tricks, Erykah Badu ja Spacek ningka hip-hopi žanri piiridest väljuvaid projekte nagu Roni Size ("New Forms"), Morcheeba ja Brand New Heavies. Bahamadiat teatakse kui uuendusmeelset artisti ja homsete trendide eelkäijat ning paljud artistid mainivad teda kui oma inspiratsiooni ja eeskuju. Kindlasti teatakse teda kui ühte kõikide aegade parimat nais MC-d. Bahamadia on endiselt ka muusikas aktiivne, tema viimane projekt kannab nime Dialed Up ning selle kontseptsiooniks on, et kogu muusika valmib nutitelefonis.

Uksed avatakse kell 19.00

Konsterti algus kell 20.00

Pilet eelmüügist 15€

Pilet kohapeal 20€

James Dalton (USA) / Sügisjazz 2019

18. september kell 19:00-20:30

New Jerseyst pärit bluesman James Dalton on laulik ja maailmarändur, poeet ja jutuvestja, kes on leidnud endale kuulajaid nii väikestes klubides kui suurtel festivalilavadel.
Muusikut paeluvad inimkarakterid ning rännakuil kogetu jagamine. Kohtumised ei toimu üksnes kontserdilavadel, vaid ka metrooplatvormidel, elutubades või raadioeetris, jalgu trampides ja trummi lüües, huilates ja hõikudes, kitarri plõnnides ja suupilli puhudes.

Kontserdikavaga „Songs and Stories“ on ta esinenud nii klubides kui ka ülikoolides üle Ameerika. Hiljuti ilmus James Daltonilt kogumik „Words“, kus on kõrvuti nii poeemid kui laulud. Tema värske album ilmub sügisel ja ilmselt kuulevad seda esimesena Tartu ja Tallinna bluusifännid.

Koosseis: James Dalton – vokaal, kitarr, suupill

Facebooki üritus

Fotojutud / autogrammid Alison Jacksoniga

30. augustil kell 19.00-20.00

Meie seni hullim näitus tuleb Alison Jacksonilt. Reedel 30. augustil jagab Alison skandaalse näituse tekkelugu.

“Tõde on surnud. Mitte midagi, mida meile näidatakse, ei saa usaldada, miski pole autentne. Tahan publikule adresseerida, mida selline info meiega teeb, mis kujutelmi see loob ning kuidas see omakorda meie taju mõjutab. Kasutan selleks inimlikku uudishimu, mis tekitab meis soovi piiluda kuulsuste suure sümboolse väärtusega avaliku kuvandi telgitagustesse," kirjeldab Jackson oma näituse mõtet.

Lisaks saab kohapealt osta Alisoni fotoraamatut ning saada autorilt autogrammi.

Jutud saavad olema inglise keeles.

Pildil ei ole printsess Diana

Fotojutud Kirsty Mitchelli ja Kaupo Kikkasega

13. september kell 19.00

Kirsty Mitchelli unistuste maailm üheskoos maagiliste olevuste, metsade ja taimedega avaneb Fotografiskas 13.septembril. Mitchell jagab publikuga oma viis aastat kestnud projekti teekonda, mis algas 2009. aasta suvel – mõni kuu pärast tema ema traagilist surma vähi tõttu. See on lugu, mis jutustab ühest sügavast leinast välja tulemise teekonnast.

Vaatajat embav näitus “Imedemaa” mõjub aina pimedamaks mineval sügisesel ajal liigutavalt ja paeluvalt. Seekordsetel Fotojuttudel on Kirsty vestluspartneriks fotograaf Kaupo Kikkas.

Fototuur / autogrammid Alison Jacksoniga

31. augustil kell 12.00-13.00

Meie seni hullim näitus tuleb Alison Jacksonilt.
Laupäeval 31. augustil kell 12 tutvustab näitust Alison isiklikult.

“Tõde on surnud. Mitte midagi, mida meile näidatakse, ei saa usaldada, miski pole autentne. Tahan publikule adresseerida, mida selline info meiega teeb, mis kujutelmi see loob ning kuidas see omakorda meie taju mõjutab. Kasutan selleks inimlikku uudishimu, mis tekitab meis soovi piiluda kuulsuste suure sümboolse väärtusega avaliku kuvandi telgitagustesse," kirjeldab Jackson oma näituse mõtet.

Lisaks saab kohapealt osta Alisoni fotoraamatut ning saada autorilt autogrammi.

Tuur saab olema inglise keeles.

Pildil ei ole Donald Trump.

Dam-Funk LIVE

23. augustil kell 20.30-03.00

Damon “DāM-FunK” Riddick on moodsa funk muusika kehastus ja neo-boogie žanri kuningas. Pärast tema debüüti Stones Throw plaadifirma all 2008. aastal on DāM-FunK’ist kujunenud jätkuvalt areneva funk-žanri edasiviiv jõud ja üks selle põnevamaid produtsente. Tema debüütalbumi “Toeachizown” ilmumisest täitub 10 aastat ning see on tema esimene kontsert Eestis!

Arendades aastate jooksul oma eklektilist ja futuristlikku soundi, algatas DāM koos sõpradega 2006. aastal L.A.-s kiirelt ülipopulaarseks kujunenud klubiõhtu Funkmosphere Venice Boulevard’il asetsevas klubis Carbon, mis taaselustas ja elavdas boogie skene terves linnas. Pärast seda on DāM-i partnerlusest Stones Throw'ga sündinud 2009. aasta debüütplaat “Toeachizown” ja 2015. aasta album „Invite the Light“, kogumikplaat „Adolescent Funk“ (2010), “Higher” koos Steve Arringtoniga (2013) ja “7 Days of Funk” koos hip-hop legendiga Snoop Dogg. Tema värskeim, käesoleva aasta maikuus ilmunud EP “STFU II” jätkab mõtteliselt sealt, kus tema DJ-Kicks kogumikplaat pooleli jäi – valik lugusid, mis on talle omaselt vähemalt sama dreamy kui nad on funky. Tema stiil on selgelt äratuntav ka eelmise aasta koostööst Christine'i and the Queens’iga (“Girlfriend / Damn, dis-moi”) ning remiksidest Cut Copy’ist ja The Avalanches’ist.

NB! Kontsert kell 22:00

Kontserdi afterparty (alates 23:00) - JazzItUp!
DJ Erkin Antov / Orav / SanAntonio

Facebooki üritus

Öötuur Alison Jacksoniga

30. augustil kell 23.00-00.00

Fotografsika Tallinn avab sügishooaja Alison Jacksoni näitusega "Tõde on surnud".

Alison Jackson on fotograaf, kes töötab vaatlejana. Otsides kirglikult ideaalset nurka, täiuslikku modelli ja perfektset maski, on tervikloo jutustamisel igal rekvisiidil oma kindel roll. Doppelgängerid ehk teisikud portreteerivad privaatseid ning mõnikord ka intiimseid ja paljastavaid situatsioone. Jackson uurib fotolavastuste kaudu, milline mõju on kuulsustel meie enda kogemustele ning tõstatab küsimusi kuulsuste kultuuri ja publiku kõmuhimu kohta.

Tuur saab olema inglise keeles.

Pildil ei ole printsess Diana.

Jazz.ee LIVE | XVI hooaja avakontsert: Estonian Voices

6. september kell 19.00-22.00

Mitme auhinnaga pärjatud Estonian Voices on eksperimenteerimislembene vokaalsekstett. Nende ampluaa hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki ning repertuaar koosneb nii originaalloomingust kui ka rahvamuusikast, teiste hulgas isegi paarist pop-hitist.

Kadri Voorand – alt
Mikk Dede – tenor
Mirjam Dede – sopran
Maria Väli – sopran
Rasmus Erismaa – bariton
Aare Külama – bass

Ansambli nutikas stiil lõimib mängulisust absoluutse tehnilise meisterlikkusega, mida ühendavad kelmikas naeratus ja hurmav annus vokaalset helikunsti.

Facebooki üritus

Pentti Sammallahti kaks viimast fototuuri

25.august kell 12:00 ja kell 15:00

Pentti Sammallahti armastatud näitus "Kauge maa" on viimast nädalat Fotografiska Tallinnas.

Palume eelnevalt registreerida fototuur.tallinn@fotografiska.com

Facebooki üritus

Fotojutud Jimmy Nelsoni ja Kristjan Järviga

16. august kell 18.00-19.30

Jimmy Nelson avas meie Fotojuttude sarja ning meil on rõõm temaga neid jätkata. Avaürituse suure populaarsuse ja positiivse tagasiside põhjal teeme uue võimaluse tema lugusid kuulda. Seekord saab Jimmy vestluspartneriks dirigent Kristjan Järvi.

Jimmy teekonda fotograafiamaailma ning elamusi maailma kaugeimates paikades saab kuulama tulla näitusepiletiga. Sama piletiga saad enne või pärast jutte minna ka näitust vaatama.

Palume eelnevalt registreerida https://forms.gle/mPFVbSLWq6xDa8t77

Facebooki üritus

Fotojutud / autogrammid Jimmy Nelsoniga

17. augustil kell 18.00-19.30

Jimmy Nelsoni seekordsed viimased fotojutud. Jimmy jagab oma erakordset teekonda fotomaailmas, seiklusi maailma kaugeimates paikades ja kohtumisi kõige haruldasemate hõimude ja kultuuridega.

Jimmyt saab kuulama tulla näitusepiletiga, millega on võimalik enne või pärast ka näitust ennast vaatama minna.

Lisaks on võimalik me poest osta Jimmy fotoraamatut, millele autor ka lahkelt autogramme jagab.

Jutud saavad olema inglise keeles.

Palun registreeri eelnevalt fototuur.tallinn@fotografiska.com

Facebooki üritus

Öötuur Jimmy Nelsoniga

16. augustil kell 23.00-24.00

Jimmy Nelson tuleb taas Tallinna ning teeb isiklikult fototuuri. Suurepärane võimalus kohtuda autoriga ning kuulda lugusid piltide taga fotograafilt endilt. Jimmy on käinud pildistamas maailma kaugeimates paikades ning selle käigus elanud koos haruldaste kultuuride ja kogukondadega.

Tuuri lõppedes jätkub allkorrusel ILUS TIKS x Anett x Yasmyn Live | Fotografiskas

Tuur + pidu = 28 eurot

Järgmisel päeval toimub veel Fototuur Jimmy Nelsoniga ja Fototuur noortele Jimmy Nelsoniga ning veidi varem on võimalus kuulata Fotojutud Jimmy Nelsoni ja Kristjan Järviga

Palume eelnevalt registreerida fototuur.tallinn@fotografiska.com

Facebooki üritus

Fototuur Jimmy Nelsoniga

17. august kell 16:00-17:00

Jimmy Nelson naaseb fototuuridega Tallinna. Võimalus kuulda fotograafilt endilt seiklustest maailma kaugeimates paikades ning kohtumistest haruldaste kogukondadega. Tegemist on viimase tuuriga tema külastusel. Sama päeva hommikul toimub Fototuur noortele Jimmy Nelsoniga ning päev varem Öötuur Jimmy Nelsoniga.

Tuuri hind on näitusepilet + 15 eurot.

Palume eelnevalt registreerida fototuur.tallinn@fotografiska.com

Facebooki üritus

Fototuur noortele Jimmy Nelsoniga

17. augustil kell 12.00-13.00

Jimmy Nelson fototuur spetsiaalselt kooliõpilastele. Osaleda saavad põhi-, kesk- ja ülikooliõpilased. Jimmy tutvustab oma fotomaailma telgitaguseid, seiklusi mööda maailma rännates ja kaduvaid kultuure ning traditsioone jäädvustades. Tuur toimub inglise keeles.

Tuuril osalemiseks tuleb osta näitusepilet ning ette näidata õpilase staatust tõendav dokument.

Palun registreeri eelnevalt fototuur.tallinn@fotografiska.com

Facebooki üritus

Liitu siinsamas Fotografiska uudiskirjaga ja ole maja sündmustega kursis! Jälgi meid ka Facebookis ja Instagramis

Liitu meie uudiskirjaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole maja sündmustega kursis!

Meie leheküljel jätkates nõustute meie küpsiste ja privaatsustingimustega. PRIVAATSUSTINGIMUSED

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close