Fotografiska Tallinn
Fotokunstikeskus

Avatud

10:00 - 22:00
10:00 - 22:00
10:00 - 22:00
10:00 - 22:00
Täna suletud
10:00 - 22:00

Sündmused

Tuurid, nii öösel kui päeval, fotojutud, peod, kontserdid, elav muusika, nädalavahetusel ja sees.
Tutvu Fotografiska üritusteprogrammiga allpool.

Reedene Fototuur Maarja Loorentsiga: Kirsty Mitchell "Imedemaa"

27.september kell 18:00

Kirsty Mitchelli liigutav näitus on hingetoiduks kõigile, kes seda kogevad. Sel reedel viib Fotografiska Tallinn näituste juht Maarja Loorents kõiki huvilisi fototuurile, kus avatud saavad nii “Imedemaa” uksed kui ka telgitagused.

BAHAMADIA (USA)

19. september kell 20.00

Philadelphia linnast pärit Bahamadia alustas hip-hopis 1990-ndate aastate alguses. Pärast independent singli "Funk Vibe" (1993) edu jäi ta silma Gang Starrile ja peatselt allkirjastas ta oma esimese plaadilepingu. Tema debüütalbumit "Kollage" (1996) peetakse selle perioodi üheks klassikaliseks projektiks - album on läbinisti produtseeritud suurnimede nagu DJ Premier, Da Beatminerz, Ski, Guru ja The Roots poolt. Lisaks kolmele sooloalbumile on ta aastate jooksul ka külalisartistina paljudes projektides kaasa löönud - tema koostööde nimekirjas on suur hulk nimekaid hip-hop artiste nagu näiteks The Roots, Guru, Talib Kweli, Jedi Mind Tricks, Erykah Badu ja Spacek ningka hip-hopi žanri piiridest väljuvaid projekte nagu Roni Size ("New Forms"), Morcheeba ja Brand New Heavies. Bahamadiat teatakse kui uuendusmeelset artisti ja homsete trendide eelkäijat ning paljud artistid mainivad teda kui oma inspiratsiooni ja eeskuju. Kindlasti teatakse teda kui ühte kõikide aegade parimat nais MC-d. Bahamadia on endiselt ka muusikas aktiivne, tema viimane projekt kannab nime Dialed Up ning selle kontseptsiooniks on, et kogu muusika valmib nutitelefonis.

Uksed avatakse kell 19.00

Konsterti algus kell 20.00

Pilet eelmüügist 15€

Pilet kohapeal 20€

James Dalton (USA) / Sügisjazz 2019

18. september kell 19:00-20:30

New Jerseyst pärit bluesman James Dalton on laulik ja maailmarändur, poeet ja jutuvestja, kes on leidnud endale kuulajaid nii väikestes klubides kui suurtel festivalilavadel.
Muusikut paeluvad inimkarakterid ning rännakuil kogetu jagamine. Kohtumised ei toimu üksnes kontserdilavadel, vaid ka metrooplatvormidel, elutubades või raadioeetris, jalgu trampides ja trummi lüües, huilates ja hõikudes, kitarri plõnnides ja suupilli puhudes.

Kontserdikavaga „Songs and Stories“ on ta esinenud nii klubides kui ka ülikoolides üle Ameerika. Hiljuti ilmus James Daltonilt kogumik „Words“, kus on kõrvuti nii poeemid kui laulud. Tema värske album ilmub sügisel ja ilmselt kuulevad seda esimesena Tartu ja Tallinna bluusifännid.

Koosseis: James Dalton – vokaal, kitarr, suupill

Facebooki üritus

Fotojutud / autogrammid Alison Jacksoniga

30. augustil kell 19.00-20.00

Meie seni hullim näitus tuleb Alison Jacksonilt. Reedel 30. augustil jagab Alison skandaalse näituse tekkelugu.

“Tõde on surnud. Mitte midagi, mida meile näidatakse, ei saa usaldada, miski pole autentne. Tahan publikule adresseerida, mida selline info meiega teeb, mis kujutelmi see loob ning kuidas see omakorda meie taju mõjutab. Kasutan selleks inimlikku uudishimu, mis tekitab meis soovi piiluda kuulsuste suure sümboolse väärtusega avaliku kuvandi telgitagustesse," kirjeldab Jackson oma näituse mõtet.

Lisaks saab kohapealt osta Alisoni fotoraamatut ning saada autorilt autogrammi.

Jutud saavad olema inglise keeles.

Pildil ei ole printsess Diana

Fotojutud Kirsty Mitchelli ja Kaupo Kikkasega

13. september kell 19.00

Kirsty Mitchelli unistuste maailm üheskoos maagiliste olevuste, metsade ja taimedega avaneb Fotografiskas 13.septembril. Mitchell jagab publikuga oma viis aastat kestnud projekti teekonda, mis algas 2009. aasta suvel – mõni kuu pärast tema ema traagilist surma vähi tõttu. See on lugu, mis jutustab ühest sügavast leinast välja tulemise teekonnast.

Vaatajat embav näitus “Imedemaa” mõjub aina pimedamaks mineval sügisesel ajal liigutavalt ja paeluvalt. Seekordsetel Fotojuttudel on Kirsty vestluspartneriks fotograaf Kaupo Kikkas.

Jazz.ee LIVE | XVI hooaja avakontsert: Estonian Voices

6. september kell 19.00-22.00

Mitme auhinnaga pärjatud Estonian Voices on eksperimenteerimislembene vokaalsekstett. Nende ampluaa hõlmab jazzi, klassikalist muusikat ja folki ning repertuaar koosneb nii originaalloomingust kui ka rahvamuusikast, teiste hulgas isegi paarist pop-hitist.

Kadri Voorand – alt
Mikk Dede – tenor
Mirjam Dede – sopran
Maria Väli – sopran
Rasmus Erismaa – bariton
Aare Külama – bass

Ansambli nutikas stiil lõimib mängulisust absoluutse tehnilise meisterlikkusega, mida ühendavad kelmikas naeratus ja hurmav annus vokaalset helikunsti.

Facebooki üritus

ART.ME

30. august kell 23:00-04:30

ART.ME on uus pidu, mis leiab aset Tallinna uusimas fotokunstikeskuses Fotografiska!

Sündmusel on oodata head muusikat, kunsti ning ainulaadseid valguse- ja visuaalinstallatsioone.

Muusika toovad Teieni :
*Bombossa Brothers
*Widenski
*Kask
*Eisi

Üritus algab kell 23.00 / The event will begin at 11PM

Piletiinfo:
*** 10€ - peopilet kohapeal
*** 15€ - pidu+näitus kombopilet.
*** (näitusesaalid avatud kuni 01:00)

Facebooki üritus

Fototuur / autogrammid Alison Jacksoniga

31. augustil kell 12.00-13.00

Meie seni hullim näitus tuleb Alison Jacksonilt.
Laupäeval 31. augustil kell 12 tutvustab näitust Alison isiklikult.

“Tõde on surnud. Mitte midagi, mida meile näidatakse, ei saa usaldada, miski pole autentne. Tahan publikule adresseerida, mida selline info meiega teeb, mis kujutelmi see loob ning kuidas see omakorda meie taju mõjutab. Kasutan selleks inimlikku uudishimu, mis tekitab meis soovi piiluda kuulsuste suure sümboolse väärtusega avaliku kuvandi telgitagustesse," kirjeldab Jackson oma näituse mõtet.

Lisaks saab kohapealt osta Alisoni fotoraamatut ning saada autorilt autogrammi.

Tuur saab olema inglise keeles.

Pildil ei ole Donald Trump.

Öötuur Alison Jacksoniga

30. augustil kell 23.00-00.00

Fotografsika Tallinn avab sügishooaja Alison Jacksoni näitusega "Tõde on surnud".

Alison Jackson on fotograaf, kes töötab vaatlejana. Otsides kirglikult ideaalset nurka, täiuslikku modelli ja perfektset maski, on tervikloo jutustamisel igal rekvisiidil oma kindel roll. Doppelgängerid ehk teisikud portreteerivad privaatseid ning mõnikord ka intiimseid ja paljastavaid situatsioone. Jackson uurib fotolavastuste kaudu, milline mõju on kuulsustel meie enda kogemustele ning tõstatab küsimusi kuulsuste kultuuri ja publiku kõmuhimu kohta.

Tuur saab olema inglise keeles.

Pildil ei ole printsess Diana.

Dam-Funk LIVE

23. augustil kell 20.30-03.00

Damon “DāM-FunK” Riddick on moodsa funk muusika kehastus ja neo-boogie žanri kuningas. Pärast tema debüüti Stones Throw plaadifirma all 2008. aastal on DāM-FunK’ist kujunenud jätkuvalt areneva funk-žanri edasiviiv jõud ja üks selle põnevamaid produtsente. Tema debüütalbumi “Toeachizown” ilmumisest täitub 10 aastat ning see on tema esimene kontsert Eestis!

Arendades aastate jooksul oma eklektilist ja futuristlikku soundi, algatas DāM koos sõpradega 2006. aastal L.A.-s kiirelt ülipopulaarseks kujunenud klubiõhtu Funkmosphere Venice Boulevard’il asetsevas klubis Carbon, mis taaselustas ja elavdas boogie skene terves linnas. Pärast seda on DāM-i partnerlusest Stones Throw'ga sündinud 2009. aasta debüütplaat “Toeachizown” ja 2015. aasta album „Invite the Light“, kogumikplaat „Adolescent Funk“ (2010), “Higher” koos Steve Arringtoniga (2013) ja “7 Days of Funk” koos hip-hop legendiga Snoop Dogg. Tema värskeim, käesoleva aasta maikuus ilmunud EP “STFU II” jätkab mõtteliselt sealt, kus tema DJ-Kicks kogumikplaat pooleli jäi – valik lugusid, mis on talle omaselt vähemalt sama dreamy kui nad on funky. Tema stiil on selgelt äratuntav ka eelmise aasta koostööst Christine'i and the Queens’iga (“Girlfriend / Damn, dis-moi”) ning remiksidest Cut Copy’ist ja The Avalanches’ist.

NB! Kontsert kell 22:00

Kontserdi afterparty (alates 23:00) - JazzItUp!
DJ Erkin Antov / Orav / SanAntonio

Facebooki üritus

Pentti Sammallahti kaks viimast fototuuri

25.august kell 12:00 ja kell 15:00

Pentti Sammallahti armastatud näitus "Kauge maa" on viimast nädalat Fotografiska Tallinnas.

Palume eelnevalt registreerida fototuur.tallinn@fotografiska.com

Facebooki üritus

ILUS TIKS x Anett x Yasmyn Live

16. august kell 22:00-04:00

Järgmise nädala reedel, 16. augustil kutsume sind väga toredale ja ilusale tiksule.
Suvi on olnud põnev ja küllap ka jätkub veel veidi, aga õhtuti ju juba jahe on juu ... seega hea võimalus tiksuda
Nii Ilus Hetk kui ka TIKS on Fotografiskat juba uudistamas käinud ja otsustati seekord üks suurem pidu koos teha !

Soololaivide eest vastutavad meie võimsad naisvokalistid, kes väga toredalt ka eelmisel nädalal Intsikurmus üles astusid.
Meil on au esitleda: ANETT YASMYN

Plaate mängivad:

LIISI VOOLAID, GIRTI SUUN, CARL TUULIK, SANDER MÖLDER, PEETER EHALA

Fotojutud Jimmy Nelsoni ja Kristjan Järviga

16. august kell 18.00-19.30

Jimmy Nelson avas meie Fotojuttude sarja ning meil on rõõm temaga neid jätkata. Avaürituse suure populaarsuse ja positiivse tagasiside põhjal teeme uue võimaluse tema lugusid kuulda. Seekord saab Jimmy vestluspartneriks dirigent Kristjan Järvi.

Jimmy teekonda fotograafiamaailma ning elamusi maailma kaugeimates paikades saab kuulama tulla näitusepiletiga. Sama piletiga saad enne või pärast jutte minna ka näitust vaatama.

Palume eelnevalt registreerida https://forms.gle/mPFVbSLWq6xDa8t77

Facebooki üritus

Bad Jam

17. august kell 23:00-04:00

Uue- ja vanakooli Soul/R&B/Hip-Hop sound.

Hea R&B vaibi eest vastutavad:
DJ BAD J
DJ TRIGGA

Piletiinfo:
10€ - peopilet kohapeal
15€ - pidu+näitus kombopilet.
(näitusesaalid avatud kuni 01:00)

Facebooki üritus

Öötuur Jimmy Nelsoniga

16. augustil kell 23.00-24.00

Jimmy Nelson tuleb taas Tallinna ning teeb isiklikult fototuuri. Suurepärane võimalus kohtuda autoriga ning kuulda lugusid piltide taga fotograafilt endilt. Jimmy on käinud pildistamas maailma kaugeimates paikades ning selle käigus elanud koos haruldaste kultuuride ja kogukondadega.

Tuuri lõppedes jätkub allkorrusel ILUS TIKS x Anett x Yasmyn Live | Fotografiskas

Tuur + pidu = 28 eurot

Järgmisel päeval toimub veel Fototuur Jimmy Nelsoniga ja Fototuur noortele Jimmy Nelsoniga ning veidi varem on võimalus kuulata Fotojutud Jimmy Nelsoni ja Kristjan Järviga

Palume eelnevalt registreerida fototuur.tallinn@fotografiska.com

Facebooki üritus

Fotojutud / autogrammid Jimmy Nelsoniga

17. augustil kell 18.00-19.30

Jimmy Nelsoni seekordsed viimased fotojutud. Jimmy jagab oma erakordset teekonda fotomaailmas, seiklusi maailma kaugeimates paikades ja kohtumisi kõige haruldasemate hõimude ja kultuuridega.

Jimmyt saab kuulama tulla näitusepiletiga, millega on võimalik enne või pärast ka näitust ennast vaatama minna.

Lisaks on võimalik me poest osta Jimmy fotoraamatut, millele autor ka lahkelt autogramme jagab.

Jutud saavad olema inglise keeles.

Palun registreeri eelnevalt fototuur.tallinn@fotografiska.com

Facebooki üritus

Fototuur Jimmy Nelsoniga

17. august kell 16:00-17:00

Jimmy Nelson naaseb fototuuridega Tallinna. Võimalus kuulda fotograafilt endilt seiklustest maailma kaugeimates paikades ning kohtumistest haruldaste kogukondadega. Tegemist on viimase tuuriga tema külastusel. Sama päeva hommikul toimub Fototuur noortele Jimmy Nelsoniga ning päev varem Öötuur Jimmy Nelsoniga.

Tuuri hind on näitusepilet + 15 eurot.

Palume eelnevalt registreerida fototuur.tallinn@fotografiska.com

Facebooki üritus

Fototuur noortele Jimmy Nelsoniga

17. augustil kell 12.00-13.00

Jimmy Nelson fototuur spetsiaalselt kooliõpilastele. Osaleda saavad põhi-, kesk- ja ülikooliõpilased. Jimmy tutvustab oma fotomaailma telgitaguseid, seiklusi mööda maailma rännates ja kaduvaid kultuure ning traditsioone jäädvustades. Tuur toimub inglise keeles.

Tuuril osalemiseks tuleb osta näitusepilet ning ette näidata õpilase staatust tõendav dokument.

Palun registreeri eelnevalt fototuur.tallinn@fotografiska.com

Facebooki üritus

Meie leheküljel jätkates nõustute meie küpsiste ja privaatsustingimustega. PRIVAATSUSTINGIMUSED

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close